Krystyna Feldman urodziła się we Lwowie w aktorskiej rodzinie. Jej ojciec specjalizował się w rolach szekspirowskich, a jej mama oprócz grania w teatrze, była także śpiewaczką operową. Nie mogło być więc inaczej, Krystyna będąc już dzieckiem grała. Aktorstwo miała we krwi.

I choć aktorka zyskała popularność dopiero dzięki komediowej roli w sitcomie Świat według Kiepskich, w którą wcieliła się w wieku 83 lat, była ona uznaną artystką. Krystyna Feldman była dwukrotną laureatką Orła za drugoplanową rolę w filmie To ja, złodziej i pierwszoplanową w filmie Mój Nikifor, gdzie wcieliła się w rolę mężczyzny - malarza Nikifora.

Krystyna Feldman w filmie Mój Nikifor

Kiedy Teresa Lipowska odejdzie z „M jak miłość”? W serialu zaszły zmiany, które nie spodobały się aktorce

Popularne wiadomości teraz

Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

Małgorzata Rozenek-Majdan z płatkami pod oczami i z nieuczesaną fryzurą. Co za wygląd?

Pierwsza rocznica ślubu Karola Strasburgera

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Co ciekawe, Mój Nikifor to nie jedyny film, gdzie aktorka dostała rolę męską. Oprócz Staszka w Weselu, grała także role Kaja w Królowej Śniegu i pana Ciuciumkiewicza w Domu otwartym

Role Krystyny Feldman zawsze były charakterystyczne i niejednoznaczne, pełne sprzeczności. Dzięki tak wyrafinowanej grze, nawet grając zwykłą babkę Rozalię w Świecie według Kiepskich była niesamowita, a to nie lada wyzwanie, by z czegoś pozornie błahego, zrobić rolę godną podziwu.

Kobieta po dwóch latach znalazła swojego psa. Nagranie z ich spotkania wzrusza do łez

Feldman dożyła 91 lat. Zmarła w Poznaniu, gdzie pochowano ją w alei Zasłużonych na cmentarzu Miłostowskim. Zgodnie z życzeniem złożono ją do grobu w kostiumie z ostatniego spektaklu – monodramu I to mi zostało.

Krystyna Feldman w młodości

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com