Dzieci z niesamowitymi zdolnościami, rozwiniętymi ponad wiek, są nazywane cudownymi. W tym artykule chcemy opowiedzieć o losie dziesięciu cudownych dzieci. Zwłaszcza o tym, jak oni dorastali i co osiągnęli w życiu.

Pawel Konoplev

Ten chłopiec zawsze bardzo wyróżniał się na tle innych dzieci w tym samym wieku. W wieku trzech lat Paweł już potrafił czytać i rozwiązywać trudne zadania z matematyki. W wieku ośmiu lat chłopczyk opanował pełny zakres wiedzy z fizyki na poziomie licealista. W wieku piętnastu lat poszedł na studia do instytutu, a w wieku dwudziestu lat został doktorantem. Następnie pracował nad stworzeniem programów komputerowych. Wszyscy myśleli, że Pasza osiągnie w życiu wielki sukces, lecz jego życie potoczyło się zupełnie inaczej. Jego układ nerwowy nie mógł wytrzymać takiego “obciążenia” – pewnego razu Pasza nawet spróbował popełnić samobójstwo. Przez długi czas Paweł przebywał w szpitalu psychiatrycznym, ale leczenie nie przyniosło pożądanego skutku. Niestety, krótko przed swoimi trzydziestymi urodzinami on zmarł.

Nika Turbina

W wieku dziewięciu lat ta genialna dziewczynka już miała własny tomik wierszy. Ponadto, ten tomik został wydany w kilku językach obcych. Wszystko zapowiadało jej wspaniałe, wszyscy myśleli, że dziewczynę czeka cudowna przyszłość. W wieku szesnastu lat Nika po raz pierwszy doznała załamania nerwowego i przez to została wysłana do Szwajcarii na leczenie. Natomiast jej rodzice nie chcieli o tym rozprzestrzeniać się i powiedzieli wszystkim, że ich córka pojechała na studia. Po sześciu miesiącach pobytu za granicą Nika jednak wróciła do domu. Dziewczyna dostała się na studia do instytutu teatralnego, ale nigdy go nie ukończyła. W wieku 27 lat ta genialna dziewczyna zginęła – ona wypadła z okna na piątym piętrze. Czy było to samobójstwo, czy wypadek? To nadal pozostaje tajemnicą dla wszystkich.

Naydan Rusheva

Dziewczyna miała niesamowity talent do rysowania. Oprócz tego Naydan bardzo kochała wiersze Puszkina i właśnie dlatego rysowała do nich ilustracje. W wieku dwunastu lat dziewczynka miała swoją pierwszą wystawę artystyczną i dzięki akurat tej wystawie stała się bardzo znana w krajach byłego ZSRR. W przyszłości Rusheva planowała tworzyć kreskówki dla dzieci. Jednak w wieku siedemnastu lat dziewczynka zmarła na tętniaka aorty.

Polina Osetinskaya

Tata Poliny zawsze marzył o tym, by jego córka została genialnym muzykiem. Już w wieku sześciu lat dziewczynka zyskała niemalże światową sławę, a nawet została zaproszona do Konserwatorium Wileńskiego. Utalentowana córka przyniosła tacie dużo pieniędzy. On zmuszał ją do nauki muzyki od rana do wieczora bez żadnych przerw na odpoczynek. Już w dorosłym wieku Polina przyznała się do tego, że jej tata bił ją, gdy ona odmawiała nauki gry na fortepianie, i dlatego właśnie w pewnym momencie ona po prostu uciekła od ojca. Teraz Polina ma 44 lata, kontynuuje karierę muzyczną i już dawno wybaczyła ojcu.

Popularne wiadomości teraz

Ogromna metamorfoza wiejskiej chaty w luksusowy dom. Robi wrażenie

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała małego Henryczka w niezwykłym ubraniu. Na kochanym dziecku nie oszczędza!

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Andrzej Khlopin

Chłopiec urodził się w małej wiosce na Kubanie. W wieku jedenastu lat on doskonale opanował astronomię, a nawet postawił pięć hipotez naukowych, dzięki czemu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Jednak gdy chłopiec dorósł, to postanowił jednak zostać prawnikiem, a nie naukowcem.

Jewgienij Kisin

Chłopiec od samego dzieciństwa lubił grać na pianinie. W wieku jedenastu lat Zhenya odbył swój pierwszy solowy koncert. Kilka lat później już cała Europa o tym genialnym pianiście. Kisin zdobył niesamowitą sławę i obecnie jest uważany za jednego z najlepszych współczesnych pianistów.

Akrit Jaswal

Od czwartego roku życia Akrit uwielbiał studiować chemię i anatomię. Pewnego dnia w wyniku pożaru pewna malutka dziewczynka została bardzo ciężko poparzona: z powodu oparzeń on w ogóle nie mogła poruszać palcami. Akrit miał zaledwie siedem lat, ale już wtedy potrafił przywrócić pełną sprawność palców tej dziewczynki. Ludzie byli zachwyceni zdolnościami chłopca i zaczęli przychodzić do niego po pomoc. W wieku dwunastu lat chłopiec dostał się na studia medyczne. Największym jego marzeniem nadal jest stworzenie lekarstwa na raka.

Kim Ung-yong

Już w wieku trzech lat chłopczyk zaczął interesować się fizyką. W wieku pięciu lat on doskonale posługiwał się pięcioma językami. Kiedy on skończył piętnaście lat, to został zatrudniony przez NASA. Kim napisał wiele prac naukowych na temat hydrauliki i znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej genialnych ludzi naszych czasów.

Gregory Smith

W wieku dziesięciu lat Gregory zainteresował się naukami ścisłymi i wkrótce dostał się na studia w uniwersytecie. Później chłopiec zainteresował się polityką. Swego czasu in nawet zorganizował międzynarodowy dziecięcy ruch. Ponadto kandydatura Gregory została wysunięta do światowej nagrody – Nagrody Nobla.

Ekaterina z Wilna

Ta dziewczynka zyskała sławę po tym, jak wystąpiła w sowieckim programie „Urodzeni w ZSRR”. Od ósmego roku życia dziewczyna cytuje francuskich pisarzy i dyskutuje na temat religii. W wieku czternastu lat Katia biegle posługiwała się kilkoma językami obcymi. Potem ona zainteresowała się psychologią, ale wkrótce straciła do tego interes. W wieku dorosłym dziewczyna nie wykorzystała żaden ze wspomnianych talentów, ale zaczęła pisać książki z gatunku science fiction.