Pierwsza edycja Big Brothera, która została wyemitowana przed laty cieszyła się największym zainteresowaniem. Charyzmatyczni bohaterowie pokazali nam ciekawy świat i rzeczywistość, z jaką trzeba się zmierzyć się będąc w zamknięciu z zupełnie obcymi osobami!

Anna Lewandowska tęsknie za swoim mężem. Zamieściła wzruszające zdjęcie

Jednym z bohaterów programy był Grzegorz Mielec. Jak się okazuje 15 lat temu wyprowadził się on do Brazylii, gdzie zajmuje się prowadzeniem edukacji o polskiej kulturze.

Grzegorz na stałe mieszka w Sao Paulo i jak się okazuje bardzo mocno zaangażował się w szerzenie polskiej kultury. Mężczyzna współpracuje z polską ambasadą i konsulatami, przy których to pomocy, promuje rodzimą sztukę oraz dzieła na rzecz krzewienia kultury i dziedzictwa narodowego.

Popularne wiadomości teraz

Magda Narożna opublikowała zdjęcie w stroją kąpielowym. Gwiazda nie wstydzi się pokazywać swoje fałdy na brzuchu

Najgorsze pary według znaku zodiaku

Magda Narożna po raz pierwszy mówi o ślubie. Zdradziła, jaką będzie jej suknia

Cudzych dzieci nie istnieje: historia o tym, jak mężczyzna adoptował dziecko, które znalazł prosto na uboczu

Zawodowo zajmuję się promowaniem polskiej kultury w Brazylii. Wiele osób kojarzy tu polskie nazwiska takie jak Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie. Moim zadaniem jest opowiadanie o dokonaniach wielkich Polaków za granicą, zapraszamy tu polskie zespoły, organizujemy różne wystawy sztuki i spotkania z Polakami. Wiele osób tutaj nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że Fryderyk Chopin był również Polakiem. Współpracuję między innymi z Instytutem Adama Mickiewicza, organizujemy różne spektakle teatralne. Uświadamiamy również ludzi, że obozy koncentracyjne nie były polskie, tylko ich miejsce znajdowało się na terenie Polski

Niedawno także Grzegorz wystąpił w jednym z brazylijskim seriali, gdzie wcielił się w Ojca Bonisalu.

Serial opowiadał o polskim księdzu, który był nauczycielem. Producenci poszukiwali kogoś, kto miałby polski akcent. Poszedłem na kilka castingów i tak dostałem rolę w brazylijskiej telenoweli. Dla mnie to było takie trochę brazylijskie Hollywood i świetne doświadczenie. Była to krótka 10-odcinkowa seria telenoweli brazylijskiej w sezonie letnim

Okazuje się, że Grzegorzowi mieszka się w Brazylii bardzo dobrze i nie zamierza póki co wracać do kraju. Co ciekawe ma także stały kontakt z niektórymi uczestnikami programu np z Klaudiuszem, Manuelą i Karoliną.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com