Jolanta Kwaśniewska jest żoną Aleksandra Kwaśniewskiego, który był prezydentem Polski z 1995 do 2005 roku. Jaką Jolanta była w młodości i czym się zajmowała przed tym, jak stała Pierwszą Damą?

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w Gdańsku. Tam studiowała prawo, a naukę na uczelni ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 1979 roku. Podczas studiów była szefową rady wydziałowej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Po studiach wyjechała do Warszawy. W listopadzie 1979 wyszła za Aleksandra Kwaśniewskiego, a 16 lutego 1981 urodziła się ich córka, Aleksandra.

Jolanta Kwaśniewska i Aleksandr Kwaśniewski 1988 rok (zdjęcie Laski Diffusion /East News)

Rafał Mroczek walczy o opiekę nad 4 letnia córką

Zanim jak została żoną prezydenta Polski prowadziła agencję nieruchomości. Tak samo zajmowała się działalnością charytatywną. Miała fundację Porozumienie bez barier, która pomagała ludziom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los. Także Jolanta Kwaśniewska kojarzy się każdemu kobietą stylu i dobrego smaku. Telewidzom opowiadała zasady etykiety, między innymi, jak prawidłowo jeść bezę.

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska odsłoniła twarz Klary. Według internautów to wykapany Robert

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Rodzina karłów dowiodła, że ​​wzrost nie jest przeszkodą w szczęściu i stali się gwiazdami Internetu

Kasia Tusk pokazała zdjęcie swojej córki. Włosy ma takie same, jak i jej matka

Z Aleksandrem Kwaśniewskim razem już całe 40 lat. Ich dorosła córka Aleksandra aktywnie prowadzi swoje sieci społecznościowe i większość uważa, że jest ona podobna bardziej do matki. Jolanta Kwaśniewska w swoim wieku 65 lat wygląda jak zawsze pięknie i elegancko. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com