Na pierwszy rzut oka pewnie trudno Wam będzie rozpoznać tę osobę ze zdjęcia, jednak gdy przyjrzycie się fotografii uważniej, na pewno zobaczycie, że zdjęcie to przedstawia młodziutką Agatę Kornhauser-Dudę. Dziś w krótszych włosach i i kilka wiosen później wygląda nieco inaczej, jednak charakterystyczne rysy twarzy się oczywiście pierwszej damie nie zmieniły.

Jolanta Kwaśniewska powiedziała co myśli o pensji dla pierwszej damy. Padła konkretna propozycja

Co wiemy o żonie Andrzeja Dudy?

Agata Kornhauser-Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie w inteligenckim domu. Jej tata Julian jest poetą, prozaikiem i pisarzem, a mama Alicja polonistką. Agata ma młodszego brata Jakuba, który poszedł w ślady ojca. Mężczyzna wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Agata natomiast także pragnęła uczyć, jednak związała się zawodowo z językiem niemieckim, a nie polskim jak reszta rodziny. Od 1998 roku Agata Kornhauser-Duda do czasu wygrania pierwszych wyborów Andrzeja Dudy uczyła w krakowskim liceum języka niemieckiego.

Nie polsko brzmiące rodowe nazwisko Agaty wiąże się z żydowskimi korzeniami jej rodziny, bowiem dziadkiem kobiety był Żyd Jakub Kornhauser.

Kornhauserowie podczas uroczystości przyznania Julianowi (w środku) Nagrody Orła Jana Karskiego. Od lewej: syn Jakub, żona Alicja, wnuczka Kinga Duda, córka Agata Kornhauser-Duda (fot. Jacek Bednarczyk / PAP)

Popularne wiadomości teraz

Kinga Duda pracuje u ojca. Wiadomo, ile zarabia

Kiepskie informacje dla zbieraczy grzybów

Mężczyzna udawał, że nie żyje. To jak, zareagował na to jego kot trzeba zobaczyć

Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice dla swoich pociech w 2020 roku? Jest nowy ranking

Co się stało z Agatą Dudą? Od pewnego czasu wszyscy mówią tylko o jednym

Jaka naprawdę jest Agata Duda?

Choć społeczeństwu nie daje się poznać i głównie widzimy ją po prostu bardzo dobrze ubraną i godnie wspierającą męża, współpracownicy najważniejszego małżeństwa w kraju czasem zdradzają kilka szczegółów z ich życia.

„W pałacu pierwsza dama ma opinię humorzastej. Z tego powodu miała odejść z jej biura zaufana współpracownica, wiceszefowa gabinetu pierwszej damy Dorota Skrzypek, wdowa po byłym szefie NBP Sławomirze Skrzypku. Agata jest apodyktyczna i trudna we współpracy. Jako nauczycielka jest przyzwyczajona, że nikt nie podważa jej zdania. Nikogo nie słucha. Skrzypkowa miała tego dość” - zdradził dawniej informator Newsweeka

Ososbista projektantka pierwszej damy Dorota Goldpoint wyznała niegdyś, że jej klientka jest wymagająca i konkretna, ale dzięki tym cechom bardzo dobrze im się wspólnie współpracuje.

Screen You Tube

Doniesienia te wskazują na to, że Agata Kornhauser-Duda wcale nie jest taką cichą myszką na jaką wygląda. Co więcej, słowa te sugerują, że to ona w związku z Andrzejem Dudą ma bardziej dominujący charakter. Spodziewaliście się tego?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com