Ostatni pomysł rządu o ekstremalnych podwyżkach dla polityków i wysokiej pensji dla pierwszej damy przeszedł głośnym echem zwłaszcza ze względu na to, że w wyniku epidemii i zamrożonej przez pewien czas gospodarki nasz kraj odnotował w II kwartale 2020 roku ogromny spadek PKB aż o 8,9 proc. względem poprzedniego kwartału. Spora część społeczeństwa utraciła dochody, pracę i martwi się o swoją przyszłość. Nic więc dziwnego, że wielu specjalistów uznało ten pomysł za okrutny.

Co się stało z Agatą Dudą? Od pewnego czasu wszyscy mówią tylko o jednym

Najwięcej jednak kontrowersji wzbudziła propozycja pensji dla pierwszej damy, która miałaby wynosić 18 tysięcy złotych brutto. W porównaniu do tego, że aktualnie pierwsza dama nie zarabia nic, taka pensja byłaby niczym wygrana w Lotto.

Jednak według nieoficjalnych informacji portalu wp.pl Agata Duda wolałaby innego rodzaju greatyfikację.

Prezydenta nie zabiegała o przyznanie pierwszej damie 18 tys. złotych miesięcznej pensji. Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej – mówił dla wp.pl jeden z urzędników Kancelarii Prezydenta.

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska wyśmiana przez internautów. Poszło o buty

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Katarzyna Zielińska wyznała jak źle została potraktowana przez Ilonę Łepkowską. To przez nią płakała

Jolanta Kwaśniewska wzięła głos w sprawie pensji dla Agaty Dudy

Co na ten temat ma do powiedzenia była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska? Okazuje się, że żona Aleksandra Kwaśniewskiego ma na ten temat wyrobione i konkretne zdanie.

Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem – wyznała w programie „Tłit” Jolanta Kwaśniewska.

 Myślicie, że ma rację?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com