Ostatni pomysł rządu o ekstremalnych podwyżkach dla polityków i wysokiej pensji dla pierwszej damy przeszedł głośnym echem zwłaszcza ze względu na to, że w wyniku epidemii i zamrożonej przez pewien czas gospodarki nasz kraj odnotował w II kwartale 2020 roku ogromny spadek PKB aż o 8,9 proc. względem poprzedniego kwartału. Spora część społeczeństwa utraciła dochody, pracę i martwi się o swoją przyszłość. Nic więc dziwnego, że wielu specjalistów uznało ten pomysł za okrutny.

Najwięcej jednak kontrowersji wzbudziła propozycja pensji dla pierwszej damy, która miałaby wynosić 18 tysięcy złotych brutto. W porównaniu do tego, że aktualnie pierwsza dama nie zarabia nic, taka pensja byłaby niczym wygrana w Lotto.

Nieciekawa historia z życia Agaty Dudy wyszła na jaw. Jaka naprawdę jest pierwsza dama?

Agata Duda nie chce tak wyskokiej pensji?

Jednak według nieoficjalnych informacji portalu wp.pl Agata Duda wolałaby innego rodzaju greatyfikację.

Kancelaria Prezydenta nie zabiegała o przyznanie pierwszej damie 18 tys. złotych miesięcznej pensji. Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej – mówił dla wp.pl jeden z urzędników Kancelarii Prezydenta.

Popularne wiadomości teraz

Pierwsza rocznica ślubu Karola Strasburgera

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice dla swoich pociech w 2020 roku? Jest nowy ranking

Kuba Wojewódzki pokazał swoją wybrankę serca. Ma na imię Natalia i ma świetną figurę

Ponoć aktualnie składki ZUS płaci jej mąż i nie jest w tym nic zaskakującego. W końcu Agata Duda odnotuje aż 10-letnią przerwę w karierzę nauczycielki języka niemieckiego, co na przyszłość mogłoby poskutkować ekstremalnie niską emeryturą kobiety.

A Twoim zdaniem pierwsza dama powinna otrzymywać pensję?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com