Dorota Szelągowska to dziś rozchwytywana osobowość telewizyjna, której programy o metamorfozach wnętrz Polaków są ogromnymi hitami.

Co ciekawe, Szelągowska nie jest zawodową dekoratorką wnętrz. Co prawda ukończyła w tym kierunku kurs, ale studiowała dziennikarstwo i to w tym kierunku początkowo zmierzała córka Katarzyny Grocholi.

Prowadziłam programy, pisałam scenariusze, produkowałam, reżyserowałam. Jednak tak naprawdę ciągle czułam, że to nie jest to i gdzieś tam ciągle te projektowanie było. Nagle okazało się, że moje dwie największe pasje i zawody, czyli dziennikarstwo i projektowanie wnętrz można połączyć – wyznała dawniej w rozmowie z wp.pl.

Pamiętacie Peggy z serialu „Świat według Bundych”? Dziś wygląda zupełnie inaczej

Instagram @dotindotin

Popularne wiadomości teraz

Ogromna metamorfoza wiejskiej chaty w luksusowy dom. Robi wrażenie

Polskie gwiazdy, które zmieniły nazwisko, a nawet imię. Mało kto o tym wie

Najnowsze informacje o zimowe prognozie pogody

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Jednak mało kto wie, że Dorota Szelągowska zaczęła swoją karierę nie w TVN, a w Telewizji Polskiej. Jej pierwszym programem, który prowadziła była młodzieżowa produkcja "Rower Błażeja". W rozmowie z Agatą Młynarską, prezenterka wyznała, że nieszczególnie zależało jej na tym programie, a na casting do niego... przyszła na kacu z przyjaciółmi.

Oni wszyscy zaciągnęli mnie siłą do kolejki WKD. O siódmej po imprezie. Możesz sobie wyobrazić, ale też inaczej się ma kaca w tym wieku. To jest taka rzecz, która się zmienia. Oni wszyscy zapisali się ze mną na ten casting, żebym ja tylko na niego poszła. Kilka dni później zadzwonił telefon i okazało się, że się dostałam. To się wszystko zaczęło jakoś splatać – powiedziała.

Dorota Szelągowska i Tomasz Kin jako prowadzący Pytanie na śniadanie

Katarzyna Cichopek zaliczyła wpadkę. Internautka zażenowana postawą aktorki

I tak dzięki przyjaciołom prezenterka została już w telewizji. Jednak dopiero zawodowe projektowanie wnętrz i pokazywanie tego w stacji TVN zrobiło z niej telewizyjną gwiazdę.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com