Słynna siatkarka Agata Mróz była jedną z najbardziej uzdolnionych sportowo kobiet w Polsce. Wspólnie z drużyną zdobyła aż trzy złote medale Mistrzostw Europy. Jednak sportowe plany pokrzyżowała jej białaczka. Sportsmenka dzielnie walczyła z chorobą, nie poddawała się jej, ale zły stan zdrowia nie chciał odpuścić. W tym trudnym okresie zawsze u jej boku był przy niej jej mąż. To on był dla niej opoką.

Szczęśliwe życie w związku pokusiło Agatę by zaprzestać trudnej walki z nowotworem. Chciała spełnić marzenie o zostaniu matką. Zaprzestała więc terapii, odmówiła przeszczepu szpiku, który mógł uratować jej życie, by donosić ciążę.

Popularne wiadomości teraz

Justyna Żyła radykalnie zmieniła swój wygląd! Z taką fryzurą znacznie wygląda lepiej

Wyszło na jaw kim są rodzice Eweliny Martyniuk. To milionerzy z wielkopolski

Dom nie nadawał się do użytku, a dziś prezentuje się znakomicie. Niesamowita metamorfoza

Wybierz jedno z tych drzew, a poznasz najlepsze cechy twojej osobowości

Poświęcenie życia za córkę

Mała Liliana urodziła się przedwcześnie, ale przeżyła. Niestety, jej mama nie. Siatkarka zmarła dwa miesiące po porodzie córeczki.

Dziś Liliana ma 12 lat. Wychowuje ją tata, który nie chciał, by mała zajęła się siatkówką. Jednak dziewczynki nie udało się powstrzymać i wszystko zmierza w kierunku tego, że Liliana podąży sportową drogą mamy.

Próbowaliśmy różnych sportów, ale nie wiem, czy stety, czy niestety, skończyło się na… siatkówce. To jest dopiero jej drugi rok kariery w klubie KS Saska, więc zobaczymy. Na razie efekty są mega zadowalające – mówił ojciec dziewczynki w Pytaniu na Śniadanie.

Jednak tata Lilki nie wyklucza też, że jego córka mogłaby być zawodową modelką. Wie, że ma ku temu predyspozycje i chciałby, by córka sprobowała w tym zawodzie swoich sił. 

Lila się jeszcze trochę wstydzi. Może nie jako karierę modelki, bo to jest ciężkie, ale jako przygodę na pewno chcielibyśmy spróbować. Mamy znajomego, który prowadzi agencję, więc pewnie to zrobimy – wyznał

Patrząc na Instagram dziewczynki, Liliana bardzo lubi pozować do zdjęć. Bawi się przez obiektywem, a dodatkowo jest zgrabna i śliczna, zupełnie jak jej mama. Trzymamy więc kciuki, by odnalazła to, co kocha i podążała za tym.

Liliana Olszańska

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com