Słynna siatkarka Agata Mróz była jedną z najbardziej uzdolnionych sportowo kobiet w Polsce. Wspólnie z drużyną zdobyła aż trzy złote medale Mistrzostw Europy. Jednak sportowe plany pokrzyżowała jej białaczka. Sportsmenka dzielnie walczyła z chorobą, nie poddawała się jej, ale zły stan zdrowia nie chciał odpuścić. W tym trudnym okresie zawsze u jej boku był przy niej jej mąż. To on był dla niej opoką.

Szczęśliwe życie w związku pokusiło Agatę by zaprzestać trudnej walki z nowotworem. Chciała spełnić marzenie o zostaniu matką. Zaprzestała więc terapii, odmówiła przeszczepu szpiku, który mógł uratować jej życie, by donosić ciążę.

Poświęcenie życia za córkę

Mała Liliana urodziła się przedwcześnie, ale przeżyła. Niestety, jej mama nie. Siatkarka zmarła dwa miesiące po porodzie córeczki.

Popularne wiadomości teraz

Szczęśliwy poratunek: facet myślał, że schronił szczeniaka, a okazało się, że to jest dzikie zwierzę (ZDJĘCIA)

Znaki zodiaku, które założą rodzinę w 2021 roku

Małgorzata Rozenek załamana. Wakacje w Meksyku okazały się niewypałem

Historia dziewczynki, która urodziła się z wagą 8 kg. Jak wygląda jej życie 13 lat później?

Dziś Liliana ma 12 lat. Wychowuje ją tata, który nie chciał, by mała zajęła się siatkówką. Jednak dziewczynki nie udało się powstrzymać i wszystko zmierza w kierunku tego, że Liliana podąży sportową drogą mamy.

Próbowaliśmy różnych sportów, ale nie wiem, czy stety, czy niestety, skończyło się na… siatkówce. To jest dopiero jej drugi rok kariery w klubie KS Saska, więc zobaczymy. Na razie efekty są mega zadowalające – mówił ojciec dziewczynki w Pytaniu na Śniadanie.

Jednak tata Lilki nie wyklucza też, że jego córka mogłaby być zawodową modelką. Wie, że ma ku temu predyspozycje i chciałby, by córka sprobowała w tym zawodzie swoich sił. 

Lila się jeszcze trochę wstydzi. Może nie jako karierę modelki, bo to jest ciężkie, ale jako przygodę na pewno chcielibyśmy spróbować. Mamy znajomego, który prowadzi agencję, więc pewnie to zrobimy – wyznał

Patrząc na Instagram dziewczynki, Liliana bardzo lubi pozować do zdjęć. Bawi się przez obiektywem, a dodatkowo jest zgrabna i śliczna, zupełnie jak jej mama. Trzymamy więc kciuki, by odnalazła to, co kocha i podążała za tym.

Liliana Olszańska

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach