Historia Kabuli wstrząsnęła Martyną. Kiedy kobieta słuchała opowieści młodej, lecz bardzo doświadczonej przez los albinoski trudno było jej powstrzymać łzy.

Kiedy Martyna pojawiła się w wiosce Kabuli, dziewczyna była samotna, skrzywdzona i opuszczona. Jej kolor skóry sprawił, że ludzie ją krzywdzili. Wówczas Kabula nie miała ochoty na rozmowę z nikim oprócz Boga!

Nie pierwszy raz do Buhangija przyjechali zagraniczni dziennikarze. Wiedziałam, że z tych odwiedzin nic nie wynika. Ot, zapytają o coś, porobią zdjęcia i znikną, jak zwykle. Nie chciałam z nikim rozmawiać. Jedyną osobą, z którą wtedy rozmawiałam, był Bóg. Nie obchodziło mnie, kim jest ta czekająca na mnie reporterka. Ani czego chce

W Tanzanii, kraju gdzie urodziła się Kabula trwa okrutny proceder. Kabula będąca albinoską bardzo cierpi z tego powodu. Osoby takie jak ona są okaleczane i zabijane. Z ich skóry wyrabia się mikstury i amulety. Niektórzy przypisują częściom ciała albinosów magiczną moc i kupują je na czarnym rynku.

Popularne wiadomości teraz

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Top 10 makijaży dla kobiet dojrzałych, które robią wrażenie. Klasa sama w sobie

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerki

W którym miesiącu urodziła się twoja żona, tak będzie z nią życie

Kabula także została pozbawiona ręki. Pewnej nocy do jej rodzinnego domu wpadła banda mężczyzn i odrąbali Kabuli rękę. Dziewczyna leżąc w kałuży krwi błagała o pomoc. Jej matka chcąc uratować jej życie i oszczędzić Kabuli bólu wysłała ją do ośrodka dla albinosów z dala od rodziny.

Dziewczyny w ośrodku nie odwiedził nikt. Ani matka, ani ojciec, który jak sądzono jest zamieszany w atak na córkę. Dzień, w którym pojawiła się tam Martyna był dla Kabuli początkiem nowego życia. Kabula uważa, że wymodliła sobie Martynę u Boga. To jej Anioł Stróż.

Martyna i Kabula są sobie bardzo bliskie i obie bardzo wierzące. Obie przyznają, że wiara w Boga nie raz uratowała im życie. Czasem jak zgodnie twierdzą, nie pozostaje nic innego jak modlitwa!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia