W miniony piątek ślub wzięła księżniczka Beatrice, córka księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety i księcia Filipa. Wszyscy oczekiwali tego wydarzenia. W końcu księżniczka Beatrice jest ponoć ulubienicą babci, a skala uroczystości miała przebić nawet ślub księżnej Kate i księcia Williama. Jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała księżniczce plany. Ślub był cichy i wzięli w nim udział tylko najbliżsi.

Jednak uwagę skupiła oczywiście suknia panny młodej, bowiem była to przerobiona sukienka ślubna jej babci, czyli królowej Wielkiej Brytanii. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć ostatnie stylizacje ślubne członkiń rodziny królewskiej. W końcu to one wyznaczają trendy ślubne w Eurupie na kolejne sezony!

Księżniczka Beatrice i królowa Elżbieta

Księżniczka Beatrice zrezygnowała z niemodnych już rękawiczek ślubnych, usunęła część materiału spódnicy i dorobiła rękawki do sukienki swojej babci. Oprócz tego do diamentowej tiary dobrała także delikatny welon.

Popularne wiadomości teraz

Wybierz jedno z tych drzew, a poznasz najlepsze cechy twojej osobowości

Danuta Martyniuk ujawniła wiadomości sms od byłej żony swojego syna. "Wiele bólu i cierpienia mi sprawiliście"

Magda Narożna pochwaliła się efektem nowej fryzury. Ma teraz długie i kolorowe włosy

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Królowa Matka

Matka królowej Elżbiety miała jedwabną suknię ślubną zaprojektowaną przez Madame Handley-Seymour - krawcową królowej Marii. Suknia ślubna była w kolorze kości słoniowej, haftowana perłami i srebrną nicią.

Księżniczka Małgorzata

Siostra królowej wzięła ślub 6 maja 1960 roku. Był to pierwszy królewski ślub transmitowany w telewizji.

Księżniczka Anna

14 listopada 1973 roku odbył się ślub księżniczki Anny - najstarszej córki królowej Elżbiety i Marka Philipsa w Opactwie Westminster. Suknię Anny zaprojektował Maureen Baker.

Księżna Diana

Księżna Diana i książę Karol powiedzieli sakramentalne "tak" 29 lipca 1981 roku. Suknię księżnej Diany zaprojektowali Elizabeth i David Emanuel. Uszyto ją z jedwabnej tafty w kolorze kości słoniowej i ręcznie wykonanej, starej koronki. Zdobiły ją dodatkowo hafty, cekiny i perły. Do historii przeszedł jej liczący ponad siedem metrów tren.

Sarah Ferguson

Ślub księcia Andrzeja i Sarah Ferguson odbył się 23 lipca 1986 roku. Ciekawą ozdobą panny młodej był kwiatowy stroik z gardenii. Miał on symbolizować bowiem jej przejście ,,z ludu" do bycia księżną. Satynowa suknia była również w kolorze kości słoniowej została zaprojektowana przez Lindkę Cierach. Miała hafty symbolizujące kariery marynarskiej księcia Andrzeja. 

Sophie Rhys-Jones

Najmłodszy syn Elżbiety II wziął ślub z Sophie Rhys-Jones 19 czerwca 1999 roku. Suknia Sophie zaprojektowała Samantha Shaw została wykonana z ręcznie barwionej, jedwabnej organzy. Również w kolorze kości słoniowej, ręcznie wszyte rzędy pereł i kryształków (łącznie było ich aż 325 000).

Księżna Kate

Ta sukienka ślubna z uroczystości, która miała miejsce 29 kwietnia 2011 roku zdecydowanie odbiła w ślubnej modzie największe piętno. Od czasu sukni księżnej zaprojektowanej przez Sarę Burton z domu mody Alexandra McQueena, koronka zdominowała suknie ślubne. Satynowa kreacja w kolorze kości słoniowej miała m.in. 2,5-metrowy tren i ręcznie przygotowane koronki. Była z jednej strony delikatna, romantyczna, a z drugiej robiła wrażenie. 

Meghan Markle

Stylizacja ślubna aktorki z 19 maja 2018 roku wywołała lekkie kontrowersje. Część osób zachwycało się minimalistycznym wizerunkiem panny młodej i suknią zaprojaektowaną przez dom mody Givenchy, jednak niektórzy uważali, że ta kreacja była zbyt nudna, jak na królewski ślub.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com