Nareszcie koniec domysłów co z bonem na wakacje dla dzieci. W piątek wieczorem zapadła ostateczna decyzja. Sejm uchwalił ustawę.

Prezydent podczas spotkania z wyborcami wyjaśnił ideę formuły bonu.

Bon turystyczny będzie emitowany tak jak 500 plus. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne

Właściciel schroniska w Radysach aresztowany

Popularne wiadomości teraz

Dawid Narożny zostanie ojcem po raz drugi. Jego zdjęcie zachwyca internautów

Krzysztof Jackowski przewiduje wyniki drugiej tury wyborów. Wielu może się zdziwić

Trudne chwile w życiu Krzysztofa Krawczyka: "Nie przestajemy płakać i modlić się"

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Bon będzie jednorazowy jego wartość to 500 zł. Najważniejsze jest to, że nie będzie go można zamienić na gotówkę lecz jedynie wykorzystać do opłacenia kolonii, obozów, wycieczek czy innych form wypoczynku dzieci. Docelowo ma być ważny do końca 2022 roku.

Aby skorzystać z bonu w formie elektronicznej należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Udogodnieniem jest to, że system pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.

Celem wydawania bonu jest wsparcie odpoczynku dzieci i młodzieży, a także odbudowanie gospodarki turystycznej naszego kraju!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com