8 czerwca w Polsce rozpoczynają się matury. W tym roku ich termin przesunął się przez epidemię SARS-CoV-2. Ostatnie miesiące uczniowie żyli więc w stresie zastanawiając się, jak i czy w ogóle odbędzie się ich egzamin dojrzałości. Jednak oprócz stresu i kilku przepisów epidemiologicznych dobra wiadomość była dla nich taka, że maturzystom w tym roku odpuszczono matury ustne, a to przecież wielkie odciążenie psychiczne.

Mimo tego zdajemy sobie sprawę, że wszyscy tegoroczni maturzyści i ich rodzice zaczynają tydzień pełen stresu i obaw. Jednak nie martwcie się - matura to nie koniec świata, a poniższe przykłady znanych osób bez matury udowadniają, że i bez tego dokumentu karierę i wielkie pieniądze można zdobyć -zwłaszcza w świecie show-biznesu.

1. Edyta Górniak

Dwa lata temu popularna polska piosenkarka postanowiła wytłumaczyć się ze swojej nieobecności na maturze i tym samym dodać wsparcia uczniom: "Choć sama nie podchodziłam do matury, bo w tym czasie los postawił mnie na scenie nowojorskiego Broadway'u (z premierą musicalu "Metro"), to uwierzcie mi, że wysoki poziom stresu nie odstępuje mnie od lat. Rozumiem więc Wasze napięcia i obawy."

Czym zajmują się partnerzy polskich prezenterek? Łączy ich jedno: wysokie zarobki

Popularne wiadomości teraz

Natalia Siwiec pokazała swoją siostrę: Malwina Siwiec oczarowała fanów swoją pięknością

Mogą doprowadzić cię do szaleństwa. Kobiece znaki zodiaku, które zachwycają wszystkich mężczyzn

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę: 66-letni aktor znalazł nową miłość

Jak mieszka Olga Frycz? Jej dom wygląda jak z katalogu – po prostu boski

2. Paulina Młynarska

Znana dziennikarka także nie podeszła do matury. Powód? W wieku 16 lat wyjechała do Francji, by zagrać w serialu erotycznym "Różowa seria"

3. Szymon Majewski

Majewski wyznał, że podchodził do matury, jednak nie udało mu się zdać matematyki. Na szczęście telewizja i radio jest wyrozumiałe w tej kwestii.

4. Agnieszka Chylińska

Kontrowersyjna piosenkarka nie raz mówiła o swoim trudnym okresie młodości i buntowniczego podejścia do szkoły. To własnie wtedy zamiast nauki do matury artystka wolała zająć się swoją karierą. Kto wie, może inaczej nigdy świat by o niej nie usłyszał?

5. Robert Gawliński

Wokaliście udało się ukończyć szkołę średnią mimo wczesnej kariery muzycznej, jednak do matury nie podszedł.

6. Kayah

Kayah to kolejna gwiazda muzyki, której szkoła była nie po drodze. W którymś z wywiadów wyznała: "Tak się złożyło, że tuż przed maturą weszłam do studia, nagrywałam swoją pierwszą płytą i niestety matura już mnie ominęła. Później jeszcze raz dokonałam próby podejścia, próbowałam się uczyć wieczorowo, ale jakoś sytuacja ławkowa mnie nie nęci."

Znaki zodiaku kobiet, które są szczere do bólu. One powiedzą ci co myślą

7. Kamil Bednarek

Piosenkarz to kolejny dowód na to, że wczesna kariera muzyczna wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. "Mamy swoje pięć minut, z których chcemy zrobić co najmniej godzinę. Trasa i koncerty wykańczają, nie czułem się na siłach podchodzić do egzaminów."- tłumaczy gwiazdor.

8. Robert Kubica

Okazuje się, że także myśląc o karierze sportowej, trzeba liczyć się z ograniczonym czasem na naukę. Kubica totalnie z niej zrezygnował w okresie szkoły średniej. Ma tylko wykształcenie podstawowe, ale który inny Polak może się pochwalić występami w Formule 1?

9. Zbigniew Hołdys

"Obnosiłem się z faktem, że nie mam matury. Moja matka, nauczycielka, bardzo się tego wstydziła. Była przerażona, gdy mówiłem o tym w wywiadach. Ja jednak zawsze uważałem, że jest to powód do dumy" – wspomina muzyk po latach, któremu jak widać, matura faktycznie do niczego by się nie przydała.

10. Lech Wałęsa

Każdy przyzna, że to zdecydowanie wyjątkowy przypadek, który zapewne się już nie powtórzy, ale jak widać bez matury można nawet zostać prezydentem Polski.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia