W Stanach Zjednoczonych niepokoje wywołane zabójstwem George'a Floyda przez funkcjonariusza policji w Minneapolis nie ustąpiły przez sześć dni. Zamieszki rozprzestrzeniły się w całej Ameryce i wykroczyły poza jej granice. W prawie dwóch tuzinach miast wprowadzono godziny policyjne. Demonstranci rabują sklepy i palą samochody, w tym policjantów.

Okropna sytuacja w Ameryce

Ewa Mrozowska z Gogglebox w nowej fryzurze. W takiej odsłonie wygląda doskonale

Zabrać głos w tej sytuacji postanowiła i Joanna Krupa, która na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z Pudelkiem polska modelka komentuje tę sytuację, która się wydarzyła. Jest ona bardzo wciekła i zdenerwowaną.

To, co się stało George'owi Floydowi, to jest coś okropnego. Najgorsze jest to, że policjanci czują za dużą pewność siebie i za dużą moc. Mogą robić sobie, co chcą. Ewidentnie ten mężczyzna był rasistą. Nie zważał na to, że ludzie mówili, że chłopak nie może oddychać. A on się dusił się, sam mówił to policjantowi, który ignorował jego wołanie. Policjant powinien iść do więzienia, bo to jest morderstwo! Nie rozumiem również zachowania funkcjonariuszy, którzy stali obok i przyglądali się temu okrucieństwu. Jeśli nie wyciągnie się z tego konsekwencji i nie zostaną oni skazani, to policjanci będą robili sobie, co chcą. Tu nie chodzi o kolor skory, ale o to, że nie można tak traktować drugiego człowieka. Ten człowiek nie zrobił nic takiego, nie zasłużył na takie traktowanie oraz na to, by go zabić - powiedziała Joanna Krupa.

Tak samo dodała, że obecna sytuacja jest po prostu okropną. Tak nie musi być.

Druga sprawa, która mi się bardzo nie podoba, to sposób, w jaki ludzie protestują. Zamiast spokojnie wyrażać swój sprzeciw, robią to agresywnie, rozwalają ludziom biznesy, biją się. To jest coś przerażającego. Nie powinni robić krzywdy innym, mogą to wyrazić w inny sposób. Taki sposób protestów jest równie okropny jak zachowanie tego policjanta. Nie może dochodzić do takich sytuacji -mówi polska modelka. 

Jaką ty masz opinię na ten temat?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com


Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia