Powodem tego była góra lodowa, której członkowie załogi nie zauważyli na czas.

Ludzie, którzy odtworzyli zdjęcia swoich dzieci w wieku dorosłym: niesamowite zmiany

Łącznie w katastrofie zginęło 1500 osób. 1 września 1985 r. na dnie Północnego Atlantyku odkryto wrak Titanica.

Insider opublikował szereg nieoczekiwanych faktów na temat pasażerów Titanica i samego statku.

• Członek załogi zawsze musiał stać na pokładzie obserwacyjnym i zgłaszać niebezpieczeństwo. Pomogła w tym lornetka statku. W nocy, gdy Titanic zderzył się z górą lodową, lornetki nie można było wyjąć z szafy, ponieważ jeden z członków zespołu zapomniał oddać kluczyki. Następnym razem, gdy świat zobaczył te klucze na aukcji w 2010 roku, sprzedano je za 130 000 dolarów.

Popularne wiadomości teraz

"Jeśli nie da mi tego rozwodu, to ja po prostu skaczę z okna" : Doda opowiada o rozwodzie z Emilem Stępniem

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

To niewiarygodne, ale kształt stóp może powiedzieć, skąd pochodzą twoi przodkowie i jaki masz temperament

Podczas budowy Titanica zginęło 8 osób. Uważa się, że wtedy parowiec został przeklęty. Ku pamięci zabitych w Belfaście w Wielkiej Brytanii w 2012 roku zainstalowano tablicę pamiątkową.

• Mówi się, że kilku mężczyzn przebrało się w kobiece ubrania, aby zostać zbawionym. Dickensa Bishopa, wraz z kilkoma innymi, prześladowały plotki, że oszukiwali, uciekając ze statku w damskiej odzieży. Podczas oficjalnych zeznań Dickens przekonywał, że nie ma rozkazu, który pozwalałby tylko kobietom i dzieciom wchodzić na pokład łodzi.

• Bracia Navratil byli jedynymi dziećmi uratowanymi bez rodziców i opiekunów. Nazywano je „sierotami Titanica”, ponieważ tej nocy stracili ojca, który po rozwodzie porwał ich matce. Chciał zabrać chłopców do Ameryki, do swojej nowej żony. Miesiąc po katastrofie odnalazła ich własna matka dzięki mediom.

Jak zmieniła się najpiękniejsza dziewczyna na świecie: zdjęcie 14 lat później

• Ann Elizabeth Isham była jedną z 4 kobiet pierwszej klasy, które zginęły w oceanie. Kobieta wyskoczyła z łodzi, gdy zabroniono jej zabierać ze sobą psa. Później ratownicy znaleźli ciało Ann, która przytulała psa w wodzie.

• Hangar, w którym zbudowano Titanica, służy teraz jako studio filmowe. W 2007 roku został wykorzystany do kręcenia Miasta Bursztynu i od tego czasu był częścią wielu programów telewizyjnych i filmów, w tym Game of Thrones.

• Aktorka Dorothy Gibson, która była na pokładzie Titanica i przeżyła, zagrała w filmie „Uratowana z Titanica”, który został wydany miesiąc po zatonięciu statku. Do strzelaniny Dorota miała na sobie te same rzeczy, które nosiła podczas ewakuacji.

Jedyną kobietą, która nie wsiadła na łodzie, ale przeżyła, jest Rhoda Mary Abbot. Chciała ocalić swoich synów, a kiedy im nie wolno było, pozostała na pokładzie do końca. Ciała dwóch mężczyzn zatonęły, a Rod został zabrany przez łódź ratunkową.

• Jeden z kucharzy, Charles Hofin, był w stanie przetrwać w zimnej wodzie tak długo, ponieważ wcześniej wypił dużo whisky. Poinformowano, że złapał dwie butelki alkoholu, co pozwoliło mu uniknąć hipotermii nawet na dwie godziny, podczas gdy większość ludzi zmarła po 15 minutach.

• Pomimo faktu, że Titanic był największym statkiem na świecie, odnalezienie jego wraku zajęło 73 lata. Po raz pierwszy szczątki parowca zostały przypadkowo zauważone w 1985 roku podczas tajnej operacji podczas zimnej wojny.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational