Wanessa ma dopiero 12 lat i ogromny talent. Dziewczynka cierpi na Zespół Downa, jednak jej wada została wynagrodzona ogromną pasją i niezwykłym darem. Wanessa tworzy wspaniałe obrazy.

Przeczytaj także:

Ula Chincz żegna bliską osobę. Pełen wzruszenia wpis nie pozwala ukryć łez

Jej obrazy są nietypowe i abstrakcyjne. To nie tylko sztuka, ale także forma terapii. Dziewczynka swoje obrazy maluje np. przy pomocy plastikowych kubków. 

Pani Karolina mama Wanessy przekonuje, że dziewczynka kocha to zajęcia i zostawia na płótnie całe swoje serce.

Popularne wiadomości teraz

Czy będzie trzecie dziecko w rodzinie Lewandowskich? Ania podała konkretną odpowiedź

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Beata Kozidrak zamierza wyjechać z Polski. Czeka na nią piękna rezydencja

„Nierealne piękno”, „Usunęła usta, stała się pięknością”. Uzerli pokazała ślad stroju kąpielowego na nagim ciele

Swoje wewnętrzne piękno i wrażliwość przelewa na płótno

Wielkim marzeniem dziewczynki było podarowanie swojego obrazy Królowej Elżbiecie.

Wanessie od zawsze jest bliskie sercu wszystko, co się wiąże z dworem królewskim - księżniczki, stroje i inne takie, jak to dziewczynka. Kiedyś Wanesska powiedziała, że chciałaby pojechać do królowej, ale wiadomo, że było to wręcz niemożliwe, więc gdzieś to ucichło. I nagle ni stąd, ni zowąd Wanesska namalowała obraz i mówi, że to obraz dla królowej. Bardzo jej na tym zależało. Poprosiliśmy wychowawczynię Anetę Gortat-Kruk o pomoc w napisaniu listu do Elżbiety II, zapakowaliśmy obraz, list, zdjęcie Wanessy i wysłaliśmy

Dziewczynka z pomocą swojej wychowawczyni w liście do królowej napisała kilka słów o sobie i o tym czym się zajmuje na co dzień.

Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski

Nikt nie spodziewał się, że Wanessa dostanie odpowiedź. Dla rodziny i samej małej artystki znaczenie ma przede wszystkim to, że ktoś zainteresował się listem wysłanym z małej wioski w Polsce.

Nie oczekiwaliśmy odpowiedzi. Nikt nie był na to nastawiony. Ale ku naszemu ogromnemu zdziwieniu w poniedziałek wyciągnęliśmy list ze skrzynki. Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, było to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka

Rodzina Wanessy przeszła już bardzo wiele. Cała trójka dzieci państwa Bąkowskich zmaga się z zaburzeniami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. 12 letnia Wanessa ma Zespół Downa, jej 10-letni brat cierpi na autyzm, padaczkę skroniową i dziecięce porażenie mózgowe, a 3-letnia siostra także ma zespół Downa i wadę serca.

Dziękujemy, że przeczytałaś nasz materiał.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational