Polska restauratorka Magda Gessler z powodu obecnej pandemii koronawirusa wpadła na pomysł zakazu wstępu do restauracji dla osób niezaszczepionych. W rozmowie z Plejad zdradziła:

Do restauracji będą wchodzić ludzie zaszczepieni, wymazani, a jak nie, to nie wejdą, tak jak to jest w Austrii i Szwajcarii.

Nie wszyscy zgodziły się z tym. Zwłaszcza Edyta Górniak kiedy się o tym dowiedziała, była przerażona. Ostatnio w rozmowie z "Super Expressem" skomentowała słowa polskiej restauratorki.

Uderzył mnie najpierw drwiący, żeby nie powiedzieć szyderczy, ton tej wypowiedzi. Czy nie łagodniej byłoby powiedzieć: "Chciałabym, aby wszyscy w mojej restauracji czuli się dobrze"?

Popularne wiadomości teraz

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

Czy będzie trzecie dziecko w rodzinie Lewandowskich? Ania podała konkretną odpowiedź

"Jeśli nie da mi tego rozwodu, to ja po prostu skaczę z okna" : Doda opowiada o rozwodzie z Emilem Stępniem

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Marcelina Zawadzka wspomina pracę na TVP: "Tęsknię za jedną z tych części"

Dalej powiedziała:

"Wszyscy czujemy przecież podprogowo, że po utworzonych sztucznie różnicach religijnych, poglądowych, politycznych, a także na tle tzw. rasowym, mógłby nastąpić przełom w historii ludzkości i dowieść wreszcie rozwoju cywilizacji. Jeśli znów ludzie staną przeciwko sobie, to znaczy, że zupełnie niczego nie nauczyły nas tragedie naszych przodków".

Edyta Górniak zaczęła mówić o człowieczeństwu

Rzeczywistym problemem dziś nie jest choroba, lecz brak człowieczeństwa. Dziecka światopogląd jest tak samo ważny, jak światopogląd osoby starszej. Nie muszą i nie mogą rozumieć wzajemnych przemyśleń. Jednak wszystkich może i powinna łączyć i scalać łagodność w rozumieniu każdego człowieka. Każdy z nas przecież ma swoją drogę życia, własne oczy, własne potrzeby, swój scenariusz rozwoju".

Znane mamy, które zdecydowały się porzucić karierę aktorską

Jak można powiedzieć o kimkolwiek, cytuję: "Wejdą tylko wymazani"? Co to jest za określenie? Czy tak może powiedzieć człowiek o człowieku? Nawołuję do nas wszystkich, ponad wszelkie rozumienie: nie traćmy moralności.

Jak się okazuje, Edyta Górniak całkiem nie odwiedza restauracje Magdy Gessler. Powiedziała dlaczego:

Jestem smakoszem, a poza tym mój organizm preferuje jedzenie lekkie i naturalne, bez dodawania ulepszaczy i aromatów smakowych. (...) Mam swoje ukochane restauracje i kawiarenki w całym kraju i myślę, że ich szefowie cenią sobie dopieszczenie każdego klienta w równym stopniu.

Gwiazda tak samo powiedziała o zagranicznych restauracjach:

"W wielu krajach Europy ludzie zjednoczyli się i na pomysł segregacji i dyskryminacji niektórych restauratorów wszyscy solidarnie przestali do nich przychodzić. Szybko więc zmienili zdanie. Mogą być wyjątki, ale czuję, że większość ludzi chce żyć w spokoju. Jeśli wyjście do restauracji będzie wiązało się z potencjalnymi awanturami i kłótniami, myślę, że ludzie będą woleli po prostu umówić się na grilla u przyjaciół" – zauważa Edyta Górniak.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational