Agata Młynarska od wielu lat jest aktywna zawodowo. Znana i lubiana prezenterka musi się jednak zmagać z poważnymi chorobami. Ostatnio po raz kolejny zdiagnozowano u niej niewyleczalną i przewlekłą chorobę, która potrafi sprawiać wiele bólu.

Przeczytaj także:

Wpadka na Festiwalu w Opolu. Występy na żywo nie zawsze są w pełni udane

Kilka lat temu Agata Młynarska zasłabła w pracy. Wówczas jej wycieńczenie zrzucono na karb przemęczenia, jednak prawda okazała się ciosem dla Agaty. Okazało się, że prezenterka cierpi na chorobę Leśniowskiego–Crohna. To choroba autoimmunologiczna polegająca na nieswoistym zapaleniu jelit. 

Popularne wiadomości teraz

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

Czy będzie trzecie dziecko w rodzinie Lewandowskich? Ania podała konkretną odpowiedź

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Od tamtego czasu Agata bardzo uważa na to jak się odżywia i jak żyje, bowiem każde złamanie zasad dietetycznych wiąże się z ogromnym cierpieniem i zaostrzeniem objawów choroby.

Niestety to nie wszystko z czym musi się borykać dziennikarka.

Dotknęła mnie także fibromialgia. Śledzę więc fora dla pacjentów takich jak ja i widzę, z jaką bezradnością się mierzą, kiedy ich leczenie nie działa.

Kolejna choroba autoimmunologiczna, gdzie organizm sam próbuje zwalczyć własne komórki i tkanki, która towarzyszy Agacie to tajemniczo brzmiąca fibromialgia. To przewlekła niezapalna choroba reumatyczna tkanek miękkich. W wielkim uproszczeniu oznacza to, że pacjentowi towarzyszy ciągły ból, sztywnienie ciała i stan permanentnego wyczerpania, na które nie pomaga sen ani żadne inne formy odpoczynku. O tej jednostce chorobowej zrobiło się głośno, gdy jakiś czas temu przyznała się do niej Lady Gaga.

Agata wyznała jak wygląda jej codzienność z chorobą.

Ból, towarzyszący fibromialgii opanowuje się zazwyczaj lekami przeciwdepresyjnymi. Jednak ta terapia często nie przynosi skutku. Chorzy są pozostawieni sami sobie, z szeregiem skutków ubocznych, brakiem poprawy. Tak było też w moim przypadku.

Dziennikarka próbuje wszelkim niekonwencjonalnych metod by ulżyć sobie w bólu. To przede wszystkim joga, medytacja czy akupunktura. Agata namawia także do regularnych badań i nie ignorowaniu swojego stanu zdrowia.

Nie można bagatelizować nawet najmniejszego objawu, na przykład bólu palca. Tylko szybka reakcja pozwala opanować rozwój choroby. Akcja ma też na celu podkreślenie, że ważna jest kompleksowa opieka nad pacjentem. Nigdy nie kończy się na jednym specjaliście. Odwiedza się wielu. Walczmy o to, by medycyna patrzyła na leczenie szeroko, uwzględniając całość sytuacji.

Agata Młynarska w ostatnim czasie została ambasadorką akcji "Wcześniej znaczy lepiej", która skierowana jest do pacjentów z zapaleniem stawów.

Życzymy dużo siły i wytrwałości.

Dziękujemy, że przeczytałaś nasz materiał.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational