Elżbieta II to osobistość jakiej nie trzeba przedstawiać. To najdłużej panujący monarcha w historii Wielkiej Brytanii. Gdy objęła tron, miała zaledwie 27 lat. Nie była przygotowana na bycie królową, ale rodzina nie dała jej wyboru. Gdy z powodu choroby zmarł jej ukochany ojciec, król Jerzy VI, mimo młodego wieku i braku doświadczenia spełniła swój obowiązek i została królową. Premierem Wielkiej Brytanii był wówczas Winston Churchill, a prezydentem USA -  Dwight Eisenhower. To doskonale pokazuje, ile czasu minęło od koronacji Elżbiety II.

Od lat 50. zmienił się świat, a kontrowersje wokół rodziny królewskiej nie cichną. Przez lata kolejni członkowie Royalsów umierali, rozwodzili się, brali śluby, zawstydzali bliskich i nawet decydowali się na rezygnacje z tytułów. 

Kasia Cichopek ma pomysł na serial. Taka historia mogłaby być hitem w TVP

Elżbieta II

Elżbieta II jest trochę Polką?

Portal historia.org.pl dokonał niesamowitego odkrycia. Okazało się, że Elżbieta II jest spokrewniona z polskim królem Kaźmierzem Jagiellończykiem. To dzięki pochodzeniu jej ojca – króla Jerzego VI.

Popularne wiadomości teraz

Robert Lewandowski odebrał kolejną nagrodę. Pojawił się na uroczystości z żoną. Wszyscy wpatrywali się na wygląd Ani

Jacek Kurski zrobił zdjęcie żonie, jak karmi piersią. Efekt jest zniewalający. Co za widok

Fani są zmartwieni zdrowiem Pauliny Sykut-Jeżyny. Co dolega polskiej prezenterce?

Idealny psychotest na określenie własnej osobowości. Co widzisz na obrazku?

Jest córką, Jerzego VI, który był synem Jerzego V, który był synem Edwarda VII, który był synem Wiktorii Hanowerskiej, która była córką Edward Augusta Hanowerskiego, który był synem Jerzego III Hanowerskiego, który był synem Fryderyka Ludwika Hanowerskiego, który był synem Jerzego II Hanowerskiego, który był synem Jerzego I Hanowerskiego, który był synem Zofii Doroty Wittelsbach, która była córką Fryderyka V, który był synem Fryderyka IV, który był synem Ludwika VI Wittelsbacha, który był synem Marii Hohenzollern, która była córką Kazimierza Hohenzollerna, który był synem Zofii Jagiellonki, która była córką Kazimierza Jagiellończyka- czytamy na portalu.

Oczywiście, drzewo genealogiczne głowy Wielkiej Brytanii jest bardzo rozbudowane i skomplikowane, ale to miłe, że ktoś taki jest potomkiem panującej w Polsce dynastii Jagiellonów.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational