Z pewnością każdy właściciel kota zauważył pewne skłonności swoich futrzaków. Mianowicie chodzi o drapanie ...

Nie kupuj, adoptuj! Zdjęcia psów ze schroniska, które pokazują, jak nowy dom odmienił ich życie

Oczywiście kociaki drapią nie tylko drzewa czy ogrodzenia, ale często zdarza im się niszczyć meble, które znajdują się w naszych mieszkaniach. 

Ta cecha kocich szkodników niewątpliwie jest problemem i zdarza się, że ludzie którzy marzą o posiadaniu kota rezygnują z obawy przed zniszczeniem domowego wyposażenia.

Popularne wiadomości teraz

Nieszczęśliwy wypadek ... Matka najechała autem na swoją 15 miesięczną córeczkę

Znani rodzice, którzy wychowują ciężko chore dzieci. Ich życie jest trudniejsze, niż myśleliśmy

Wyszła prawda na temat programu „Nasz nowy dom”. Widzowie nie byli tego świadomi

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Są dwa główne powody dlaczego Twój kociak postanawia drapać meble:

Pielęgnacja pazurków

Potocznie mówi się o ostrzeniu pazurków i faktycznie ma to sporo wspólnego. Przed odrapywanie różnych rzeczy w tym także niestety mebli koty czyszczą i pielęgnują swoje pazurki. Jest to ich naturalna potrzeba. Nie do końca przecież wiedzą, że drzewo na dworze można podrapać, a nasz ulubiony fotel już nie. Choć to instynkt z pewnością może przysporzyć właścicielom sporo trosk. Warto jest więc zaopatrzyć naszego kociaka w odpowiednie sprzęty by odwrócić jego uwagę od sprzętów użytkowych.

Znaczenie rewiru

Choć ta przyczyna dla wielu wydaje się absurdalna i kojarzy się głównie z psami to z całą pewnością można stwierdzić, że dotyczy ona także kotów. Otóż na spodnich stronach kocich łapek znajdują się gruczoły, któryh wydzielinę podczas drapania nasz kot pozostawia na przedmiotach. Ludzki nos nie wyczuwa tego zapachu, ale dla innych zwierzęcych osobników jest on wyczuwalny. Stąd właśnie zaznaczanie przez naszego domownika swoich rewirów przed nieproszonym gościem lub innym domowym zwierzęciem, którego nasz kot nie toleruje...

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com