Szacuje się, że w Polsce z depresją zmaga się około 1,5 mln osób, a liczba ta przez cały czas się zwiększa. Na depresję może zachorować każdy bez względu na wiek i wykonywany zawód. Często chorują na nią ludzie czynni zawodowo, którzy odnoszą sukcesy, którzy mają na pozór szczęśliwe życie. To nie jest tak, że każda osoba chora na depresję leży w łóżku, płacze i nie jest w stanie nic zrobić. Oszem, często tak jest, jednak bywa również i tak, że osoby kryją swoje złe samopoczucie i zachowują się wśród bliskich jakby wszystko było okej.

Choć często mamy wrażenie, że życie gwiazd jest pozbawione trosk i zmartwień to zupełnie tak nie jest. Sławni ludzie także cierpią na depresję i coraz częściej o tym mówią głośno, chcąc znormalizować ten temat i pokazać innym, że to, że chorujesz na depresję nie znaczy, że jesteś gorszy, ważne jest natomiast to, by szukać pomocy. Także bliscy powinni być wyczuleni na ten temat, by w razie potrzeby pomóc partnerowi, przyjacielowi, rodzicom czy dziecku znaleźć fachową pomoc w tym problemie i być wsparciem.

Małgorzata Foremniak

Jurorka Mam Talent po raz pierwszy powiedziała o swojej depresji w 2017 roku. Aktorka zmagała się ze stratą ojca i nękał ją stalker. Na szczęście była na tyle silna, by pomóc sobie w tym trudnym czasie.

Zawsze jest moment krytyczny. Możesz utonąć albo się wynurzyć. Nad ranem pomyślałam: czy kogoś obchodzi, że w jakimś pokoiku jest strzępek kobiety i wali łbem o mur. Do ku**y nędzy, Foremniak, albo wóz, albo przewóz! – wyznała na łamach Gali.

Popularne wiadomości teraz

To najładniejsze zdjęcie: Ola Szwed pochwaliła się kadrem ukochanego partnera z córką

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Lubisz spać na brzuchu? Niewiarygodne, co to może oznaczać

Zaczyna się panowanie Lwa. Jaki jest ten znak zodiaku? Oto szczegółowy opis jego osobowości

Kasia Kowalska

Piosenkarka zawsze lubiła mroczne klimaty czy to w muzyce, czy w ubiorze. Nie wiadomo jednak było, że de facto wynika to z jej samopoczucia. W 2008 roku wyznała, że cierpi na anhedonię charakteryzującą się obniżoną zdolnością lub całkowitą niezdolnością odczuwania przyjemności czy radości. Potem doszła do tego depresja. Na szczęście, dzieci dały piosenkarce siłę, by zawalczyć o siebie.

Mam wielkie szczęście, że mam takie dzieci. Chociaż ciężko mi jest czasem, bo to nie są łatwe dzieciaki. Są absorbujące, wysysają ze mnie wszystko, bo potrzebują mnie; ja tak naprawdę robię za ojca i matkę. Dużo mnie to kosztuje, ale taka jest moja rola. Dopóki jestem im potrzebna, muszą mieć co nabrać z tej studni. Muszę być napełniona. Muszę ciągle mieć power. Pracuję więc nad sobą również dla dzieci, żebym była dla nich wzorem. Nie chcę, żeby widziały mamę pijaną na kanapie, bo się poddała, bo znalazła sobie takie wyjście. Chcę im pokazać, że jest inaczej, idziemy do przodu, bo mamy w sobie siłę – powiedział Kasia w wywiadzie dla Vivy.

Agata Młynarska

Dziennikarka o swoich problemach opowiedziała w ramach Ogólnopolskiego Dnia Depresji. To wtedy na swoim Instagramie wyznała, że chorowała na depresję.

Wiele razy zdarzało mi się nie mieć siły na nic, nawet na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka. Działałam na automatycznym pilocie, z wyuczonym uśmiechem, który odczuwałam jako fizyczny ból. Bolało mnie zresztą cale ciało. Nie mogłam spać, budziłam się nad ranem z nieuchwytnym niepokojem, myślówą, drżeniem serca. W pracy byłam jak maszyna, sprawna, skuteczna, energiczna. I to mi się nie zgadzało, to mnie zwodziło. Tłumaczyłam sobie, że skoro daję radę w pracy i w domu, to nie mogę się nad sobą rozczulać i muszę się wziąć do kupy, pozbierać – napisała.

Na szczęście dzięki pomocy terapeuty i psychiatry, Agata Młynarska dziś czuje się dobrze.

Justyna Kowalczyk

Nasza topowa sportsmenka zawsze przecież uśmiechnięta i wesoła zdradziła portalowi sport.pl, że w 2013 roku ciepriała na okropne stany depresyjne.

[quote author=""]Od ponad roku mam zdiagnozowane stany depresyjne. Od ponad półtora roku walczę z bezsennością. Może by się zebrało kilkadziesiąt nocy, które w tym czasie normalnie przespałam. Walczę ze swoim organizmem, z ciągłymi nudnościami, zasłabnięciami, gorączkami po 40 stopni, lękami.

Gwiazda sportu bardzo źle reagowała na leki, po których czuła się jeszcze gorzej. Jej organizm kompletnie ich nie przyswajał. O swoim samopoczuciu nie mówiła prawie nikomu, a ci, którym opowiedziała o depresji, nie mogli w to uwierzyć, że pod szerokim uśmiechem skrywa się cierpienie.

Andrzej Nejman był głównym amantem w „Złotopolskich”. Czym aktor zajmuje się dziś i jak wygląda?

Kazik Staszewski

Choć artysta zazwyczaj nie mówi zbyt wiele o swoim życiu osobistym, w jednym z wywiadów wyznał, że cierpiał na depresję. Kazik nie był wtedy w stanie nic tworzyć.

Mam za sobą parę lat ogólnego zniechęcenia i słabego nastroju, czyli tego wszystkiego, co się wiąże z depresją – zdradził w jednym z wywiadów.

Kazik Staszewski

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

 

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational