Dziś przedstawiamy wam aktorkę Cynthię Nixon, która grała w serialu Mirandę Hobbes i nadal występuje w nowym projekcie.

Astrolog nazwał najgorsze znaki zodiaku

1. Cynthia Nixon urodziła się 9 kwietnia 1966 na Manhattanie w Nowym Jorku. Jej matką jest aktorka Anna Knoll, a ojcem dziennikarz radiowy Walter Nixon. Cynthia była jedynym dzieckiem w rodzinie. Kiedy Cynthia miała 6 lat, jej rodzice rozwiedli się. Przyszła aktorka została z matką, aby żyć. Według Nixon, jej ojciec często był bezrobotny, a matka zawsze była zajęta zarabianiem pieniędzy, ponieważ ktoś musiał wyżywić rodzinę.

2. Cynthia zainteresowała się zawodem aktorskim jeszcze jako studentka, kiedy była w gimnazjum i liceum w Hunter College. Później wstąpiła do Barnard College, gdzie uzyskała tytuł licencjata z literatury angielskiej. Jako studentka pierwszego roku w Barnard College, Nixon przeszedła do historii teatru, występując w dwóch przebojowych sztukach Broadwayu Mike'a Nicholsa: The Real Thing i Gerliberly.

3. Cynthia Nixon miała wiele ról na scenie, ale nie odniosła sukcesu w kinie. Trwało to do 1998 roku, kiedy Nixon dostała rolę prawniczki i feministki Mirandy Hobbes w serialu komediowym HBO „Seks w wielkim mieście”, który był emitowany w latach 1998-2004 i uczynił z głównych bohaterów supergwiazdy. Ta rola przyniosła Nixonowi nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Kaczorowska urodziła! Szczęśliwa mama pochwaliła się zdjęciem z maluszkiem

Kolejny sekret rozstania Wojciechowskiej i Kossakowskiego wyszedł na jaw

Oliwia Bieniuk odsłoniła za dużo: 19-latka pokazała się w odważnej sukni (FOTO)

Katarzyna Skrzynecka pokazała się z piękną fryzurą: fani zachwyceni jej nową odsłoną (ZDJĘCIE)

4. Rola Mirandy Cynthii zagrała w dwóch sequelach, które odniosły komercyjny sukces: „Seks w wielkim mieście” (2008) i „Seks w wielkim mieście 2” (2010).

5. Po serii pojawiła się w kilku niezależnych filmach i wróciła do telewizji z gościnnymi rolami w "Pogotowia", "Doktor House" i "Prawo i porządek: Korpus specjalny". Rola w „Prawo i porządek: Korpus specjalny” przyniosła jej „Emmy” w kategorii „Najlepsza aktorka gościnna w serialu dramatycznym” w 2008 roku. Jej główne prace obejmują rolę Eleanor Roosevelt w filmie HBO Warm Springs (2005), za który otrzymała nominacje do nagrody Emmy i Złotego Globu.

Kreatywny tata uczynił swoją nowonarodzoną córkę bohaterką słynnych obrazów, a to są najsłodsze arcydzieła

6. Nixon później wróciła na Broadway. Wystąpiła znakomicie w sztuce Króliczej Dziury z 2006 roku, za którą otrzymała nagrodę Tony. A w 2012 roku wróciła na Broadway z główną rolą w sztuce Wit, o profesorze chorym na raka.

7. W 2006, Nixon zdiagnozowano raka piersi podczas rutynowej mammografii. Aktorka postanowiła nie ogłaszać diagnozy publicznie i ukrywała ją do 2008 roku, bo obawiała się, że może to zaszkodzić jej karierze. W 2008 roku ogłosiła swoją walkę z chorobą w wywiadzie dla Good Morning America. Od tego czasu aktorka stała się aktywistką w walce z rakiem piersi. Przekonała szefową NBC do wyemitowania jej specjalnego wydania na temat raka piersi w prime time i została ambasadorką Susan J. Comen w programie Cure.

8. Od 1988 do 2003, Nixon była w związku z nauczycielem języka angielskiego Dannym Mosesem. Wychowywali dwoje dzieci: córkę Samantę i syna Karola. Wkrótce po rozstaniu z Dannym Cynthia zadeklarowała swoją niekonwencjonalną orientację seksualną. A w 2018 roku jej córka postanowiła dokonać zmiany płci i zostać mężczyzną. Po długich sesjach z psychoterapeutą Nixon zdecydowała się na dziecko.

9. W 2004, Nixon zacząła spotykać się z aktywistką edukacyjną Christine Marinoni. Nixon i Marinon zaręczyli się w kwietniu 2009 roku w Nowym Jorku, a 27 maja 2012 roku wzięli ślub. W 2011 roku Marinoni urodziła syna o imieniu Max.

10. W marcu 2018, Cynthia Nixon ogłosiła na swojej stronie na Twitterze, że kandydowała na gubernatora stanu Nowy Jork w USA. W swoich poglądach politycznych Nixon jest spokrewniona z lewym skrzydłem Partii Demokratycznej. Ale wyborcy nie poparli jej kandydatury.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie