Jakub Kwieciński i Dawid Myceksa małżeństwem. Od lat walcza o równouprawnienie osób ze środowiska LGBT. To znani youtuberzy, którzy stworzyli "Hymn LGBT". Inspiracją do stworzenia piosenki były słowa Andrzeja Dudy, który w zeszłym roku podczas kampanii prezydenckiej określił osoby LGBT jako "ideologię". Słowa napisali razem. Można zauważyć w tekście nawiązania do wypowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka oraz abp. Marka Jędraszewskiego.

Ciężko uwierzyć. Teściowa przyszła na ślub w sukni ślubnej

Codziennie ponad 300 osób ze społeczności LGBT doświadcza w Polsce przemocy słownej bądź fizycznej. Dzieje się to w szkołach, w pracy, na ulicy, na marszach, a nawet w domu. Oprawcami są sąsiedzi, znajomi ze szkoły, członkowie rodzin, anonimowi przechodnie, czy też zorganizowane grupy faszystów

Piosenka ma głębokie i zarazem dosadne przesłanie.

To dotyka także nas samych. Nigdy o tym nie mówiliśmy, ale do tej pory zgłosiliśmy na policję ponad 80 przypadków gróźb karalnych. Z tych naszych codziennych zmagań i doświadczeń powstał ważny dla nas utwór "Inni". (...) Opisujemy w nim rodzące się uczucie miłości, które nas uskrzydla, uszczęśliwia, z którym czasem próbujemy walczyć, które czasem nas zawstydza, ale które nie różni się niczym od miłości innych osób. Za pomocą tego utworu chcemy dotrzeć do wszystkich ludzi, których serc jeszcze nie pochłonęła nienawiść i powiedzieć im głośno: "Nie jesteśmy inni!"

Popularne wiadomości teraz

Tak wygląda dziecko urodzone w małżeństwie tej niezwykłej pary

Asystent, nie lider: mąż Elżbiety II porównał kiedyś Kate Middleton do księżnej Diany

Zosia Zborowska przygotowuje się do porodu. Będzie rodzić sama?

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Premiera utworu "Inni" zbiegła się w czasie z wyrokiem przeciwko osobie, która nawoływała do popełnienia przestępstwa wobec małżeństwa.

Mamy nadzieję, że ten "protest song" stanie się swoistym hymnem naszej społeczności, bo nadszedł czas aby być dumnym z siebie. I nie przez miesiąc, a przez cały rok! Premiera tego projektu zupełnie przypadkowo zbiegła się z bardzo ważnym dla nas wydarzeniem. Wczoraj dostaliśmy wiadomość, że zapadł pierwszy wyrok, w którym Sąd Rejonowy w Grudziądzu skazał autora obelg i wyzwisk w naszą stronę na 5 miesięcy ograniczenia wolności za nawoływanie do przestępstwa wobec nas. To pokazuje, że ta walka wciąż ma sens. "Nie jesteśmy inni. Niczemu niewinni. Może naiwni. Ale ten świat nie zmieni nas"

Nie zabrakło pozytywnych komentarzy. A jak Wam się utwór podoba?

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie