Tomasz Kammel to popularny polski dziennikarz, prezenter, scenarzysta. Swoją karierę dziennikarską zaczął prowadzając audycje radiowe w Muzycznym Radiu FM. Później zaczął pracować w stolicy w Radio Wawa. Od 1997 roku jest związany z Telewizją Polską. Od tego czasu zaczął prowadzać takie programy jak: A normalnie o tej porze, Pytanie na śniadanieThe Voice of PolandTylko Ty!The Voice KidsDance Dance DanceThe Voice Senior.

"Piękni i młodzi": Dawid Narożny pokazał synka. Do kogo jest podobny Marcel?

Dlaczego Tomasz Kammel zmienił nazwisko?

Tomasz Kammel kiedy zaczynał swoją dziennikarską karierę miał nazwisko "Kamel" z jedną literką "M". Tylko w 2004 roku dziennikarz postanowił mieć podwójną literę M w swoim nazwisku. Ostatnio publikując post w swoich social mediach, wyjaśnił, dlaczego tak zrobił. Jak się okazało, jego dziadkowie nosili nazwisko Kammel.

Zanim dodam kolejne „m” kilka słów dla tych co od lat pytają o co chodzi z moim nazwiskiem. W sieci piszą „do 2004 roku znany jako Kamel”. To prawda. A zatem? Mama mojego taty, babcia Gienia była córką Polki i Niemca, jej mąż, a mój dziadek Eduard jest Niemcem. Nazywali się Kammel. Gdy jednak po wojnie wracali w rodzinne strony babci (Dolny Śląsk, wcześniej Niederschlesien) urzędnik samowolnie skrócił ich nazwisko i w polskie dokumenty wpisał Kamel. Takie to były czasy. Kiedy po latach cała rodzina ze strony taty wróciła do Niemiec, automatycznie dokonano korekty na „Kammel” bazując na aktach urodzenia. Mój tato biorąc w 1970 roku ślub z mamą był dla polskich urzędników Kamelem. Mamy to nigdy nie zajmowało, a ja w pewnym momencie chciałem odzyskać swoje oryginalne nazwisko, co miało miejsce właśnie w 2004. Dlaczego to zrobiłem? By już nie udowadniać, że nie jestem wielbłądem:))

„Gdybym nie została aktorką, zajęłabym się projektowaniem”: gdzie mieszka Jennifer Aniston

Popularne wiadomości teraz

Kolejny sekret rozstania Wojciechowskiej i Kossakowskiego wyszedł na jaw

Oliwia Bieniuk odsłoniła za dużo: 19-latka pokazała się w odważnej sukni (FOTO)

Katarzyna Skrzynecka pokazała się z piękną fryzurą: fani zachwyceni jej nową odsłoną (ZDJĘCIE)

Modne fryzury dla pań po 50-tce. Z takimi włosami elegancki wygląd jest gwarantowany

W tym tak samo wyjaśnił, skąd pochodzi jego nazwisko?

Ps. Kammel to stare szwabskie (region Szwabia)nazwisko pochodzące od nazwy zawodu włókienniczego. Otóż kammele (Die Kammels) to byli ludzie, którzy przy pomocy specjalnych urządzeń (zgrzebła?) wyczesywali wełnę. Stąd Kammel od niemieckiego słowa Kamm (grzebień). A czy Wy znacie historie swoich nazwisk? Napiszecie? Moim zdaniem będzie turbo ciekawie.  

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie