Film "Błękitna laguna" zyskał ogromną popularność na całym świecie. Historia opisana przez Henry'ego De Vere Stacpoole'a o dwójce dzieci, które uratowały się z tonącego statku i znalazły schronienie na egzotycznej wyspie, gdzie dorastają, dojrzewają, zakochują się w sobie i zaczynają odkrywać swoją seksualność przypadła widzom do gustu na tyle, że film do dziś jest chętnie emitowany przez stacje telewizyjne. 

Film ten jednak wywołał sporo kontrowersji. Krytycy filmowi negowali prawie wszystko w tym filmie. Według nich opowieść ta była zupełnie oderwana od rzeczywistości, a gra aktorska pozostawiała wiele do życzenia. Jednak czego mogliśmy spodziewać się po 18-letnim Christopherze Atkinsie i 14-letniej Brooke Shields? No właśnie - wiek głównej aktorki był kolejną wielką kontrowersją po premierze filmu.

14-letnia Brooke Shields w odważnych scenach. Czy to nie za dużo?

Wszyscy ci, którzy oglądali film mogą przyznać, że roiło się tam od rozbieranych i bardzo odważnych scen, które często przerastają nawet zupełnie dorosłe i dojrzałe aktorki. Wiele osób uważało, że zatrudnianie do takiego filmu nastolatki było więc nieetyczne i niemoralne.  Shields została nawet wezwana w tej sprawie przed specjalną komisję, której zadaniem było sprawdzenie, czy producenci nie złamali prawa. Zeznając przed Kongresem USA, aktorka zeznała, że na planie często korzystała z dublerki, a jej włosy przyklejano do nagich piersi w scenach topless.

Jednak inne projekty Brooke, gdy ta była według prawa jeszcze dzieckiem, pokazują że producenci zdecydowanie chętnie obsadzali ją w rozbieranych scenach i nie zważali na to, ile ta miała lat. Dziewczyna zagrała między innymi w horrorze "Alicjo, słodka Alicjo", który poruszał wątek pedofilii. Na swoim koncie miała także rolę nieletniej prostytutki w "Ślicznotce", a 1979 r. wzięła udział w reklamie, w której pojawiła się w samych dżinsach. Miała wtedy 14 lat.

Popularne wiadomości teraz

Perfekcyjna przesadziła z retuszem. Ręka Małgosi wygląda bardzo nienaturalnie

Tak wygląda dziecko urodzone w małżeństwie tej niezwykłej pary

Michał Wiśniewski opublikował zabawne zdjęcie z synkiem. Pola komentuje: "Moje Miśki"

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Jak potoczyła się kariera Christophera Atkinsa i Brooke Shields?

Brooke Shields kracją w Błękitnej lagunie zapewniła sobie ciepłą posadę w show-biznesie, jednak od tego czasu występowała jużtylko w produkcjach kategorii B. Ostatnio wzięła udzał w popularnym serialu na Netflix "Jane the Virgin". Brooke ma na swoim koncie także główną rolę w emitowanym również w Polsce w 2008 roku serialu "Szminka w wielkim mieście". Dziś ma 56 lat.

Brooke Shields dziś

Christopher Atkins po sukcesie Błękitnej Laguny także nie otrzymał żadnej znaczącej roli. Ma na swoim koncie aż dwie Złote Maliny i szereg romansów. Dziś ma 60 lat.

Christopher Atkins dziś

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie