Autor: Tatiana Moiseenko

Pomidory to jedne z ulubionych warzyw zarówno dorosłych, jak i dzieci. Cóż, nic dziwnego w tym nie ma – przecież jest to zarówno smaczny, jak i bardzo zdrowy produkt. Zawierają potas, fosfor, żelazo, a także witaminy A, B1, B2, C, K. Ponadto z pomidorów można przygotować wiele potraw, w tym tak popularne obecnie pyszności jak sok pomidorowy i ketchup. Jednak nie każdy ogrodnik może pochwalić się obfitymi zbiorami pomidorów. Co wiec musisz wiedzieć, aby cieszyć się dużymi plonami? Wtedy koniecznie przeczytaj tan artykuł.

  1. Wysokiej jakości sadzonki są kluczem do obfitych plonów

Aby wybrać dobrą sadzonkę, należy zwrócić uwagę na jej łodygę i liście. Łodyga nie powinna być grubsza niż ołówek. Jeśli jest zbyt gruba, oznacza to, że roślina została „przekarmiona” nawozami azotowymi. Jeśli liście pomidora są ciemnozielone, dobrze rozwinięte i równe, to dobry znak. Jeśli liście mają plamy i są nieco skręcone, oznacza to, że roślina jest chora.

  1. Prawidłowe sadzenie

Sadzonki należy sadzić w uprzednio oznaczonych rzędach. Odległość między roślinami powinna wynosić 35-50 cm. Wszystkie liście, które rosną poniżej górnej części górnych liści, należy usunąć z sadzonek i posadzić je wystarczająco głęboko. Pokrycie gleby wokół korzeni ściółką (słomą, korą) uchroni ją przed wysychaniem i chwastami, a pomidory – przed kontaktem z ziemią.

  1. Okopywanie roślin

Silne korzenie są kluczem do obfitych zbiorów. W końcu silny system korzeniowy jest podstawą zdrowego rozwoju krzewów. Okopywanie pomidorów należy robić tylko w fazie rozwoju korzeni.

  1. Usuwanie zbędnych pędów

Jest to niezbędny krok w zdrowym rozwoju krzewu. Jeśli roślinie nie będzie przeszkadzać nadmiar pędów, ona odda całą swoją siłę plonom. Aby przyspieszyć dojrzewanie pomidorów, należy usunąć wierzchołek pędu głównego. Pozostawiamy 2-3 liście nad samą wiązką kwitnienia.

Popularne wiadomości teraz

Matka zostawia małą córeczkę w pustym domu. Wraca po 10 latach

Pies nie puszcza swojego zbawiciela, dopóki go nie zabierze

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Horoskop dla Barana na sierpień 2021 roku. Jakie ważne zmiany przygotowuje dla Ciebie życie

  1. Nawożenie

Stosowanie nawozów mikroelementowych i nawożenia dolistnego nie tylko zwiększy plon, ale także zwiększy odporność roślin na różne choroby. Dobrym sposobem na nawożenie gleby jest dodanie dawki kompostu w ramach przygotowania ja do sezonu.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie