Tak, ta sama hrabia z „Angelicy”! Ten, który jest byłym mężem Mariny Vlady. I porozmawiajmy o jego życiu!

Gwiazdorscy ojcowie, którzy kochają swoje córki

Jest taki aktor - Robert Hossein. Były mąż Mariny Vlady. On sam został zapamiętany przez publiczność za słynną rolę w "Angelicy".

Dzieciństwo przyszłego aktora

Robert Hossein urodził się w Paryżu w 1927 roku. W chwili urodzenia nazywał się Abraham Osseinoff: jego ojciec, kompozytor Andre Hossein, pół Azerbejdżan, pół Irańczyk, czyli Pers. To, zauważa dziennikarka JoInfoMedia Diana Lynn, jest normą w Azerbejdżanie: istnieje wiele mieszanych rodzin persko-azerbejdżańskich. Okazuje się, że nazwisko Roberta byłoby napisane poprawnie, a nawet Guseinov ...

Popularne wiadomości teraz

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Agnieszka Kotońska zademonstrowała swój biust. Zachwyciła fanów odważnym kadrem

Ania Starmach chwali się zdjęciem z synkiem: skarży się, że dziecko szybko rośnie

Znaki zodiaku, które mają poważne problemy z alkoholem

Tak czy inaczej, przed I wojną światową ojciec Roberta studiował w Moskwie, po wojnie wyjechał do Niemiec na studia w konserwatorium i tam poznał Żydówkę Annę Minkowską z Besarabii. Po ślubie para przeniosła się do Paryża. Robert dobrze mówił po rosyjsku, ale nie było też problemów z francuskim. Uczył się w studiu teatralnym od piętnastego roku życia, a następnie uczęszczał na kursy teatralne.

Życie osobiste

Był żonaty z Mariną Vladi przez cztery lata. Urodziła dwóch synów, Igora (został aktorem) i Petera (muzyk). Potem przez kolejne piętnaście lat Hossein był żonaty z Karolinem Eliaszewem, o dwadzieścia lat młodszym od niego psychoanalitykiem i scenarzystą. Jej ojciec był Żydem z Azerbejdżanu, a matka też była Żydówką, ale sefardyjką (to trochę inna grupa etniczna), pisarką. Para ma syna Mikołaja, rabina. A trzecią żoną jest aktorka Candice Patou. A czwartym synem jest Julien.

Co on teraz robi?

A teraz ma już dziewięćdziesiąt lat. Ale staruszek się nie poddaje: dziesięć lat temu aktywnie działał w filmach, teraz dużo podróżuje, przyjeżdża m.in. do rodzinnego Azerbejdżanu, otworzył nawet igrzyska olimpijskie w Rosji jako nosiciel pochodni.

Napisał dwie książki wspomnień „Nomadzi bez plemion” i „Ślepy strażnik”. Jednym słowem, prowadzi życie tak aktywne, jak tylko może, pomimo swojego wieku. I to jest cudowne - kiedy człowiek się nie poddaje, a dziewięćdziesiąt lat to dla niego tylko kolejna randka, nie więcej!..

Inteligentny pies nauczył się kupować własne jedzenie. Ale jego waluta rośnie na drzewach

Ukochana kobieta Wysockiego, jak widzimy, podbiła nie tylko Wysockiego, ale także hrabiego Geoffreya de Peyraca. Ta sama postać, która mówi do Angeliki: kobiety płaczą i błagają, żebym do nich wróciła, naprawdę nie chcesz zostać moją żoną, no cóż, nie zmuszam cię, ale i tak będziesz płakać tak jak one! Oczywiście nie on sam, ale aktor… ale czy to ma znaczenie, jeśli Hossein tak doskonale odtworzył obraz?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie