Zawód aktora nie jest łatwym: wyobraź sobie, że musisz regularnie udawać z siebie inną osobę. A jeśli musisz zagrać nie fikcyjną postać, ale prawdziwą osobę, jest to jeszcze trudniejsze. W końcu jego fani, rodzina i znajomi będą surowo oceniać twoją pracę i na pewno zauważą wszelkie niedociągnięcia.

Postanowiliśmy porównać, czy aktorom, którzy zagrali słynnych osobowości, udało się odtworzyć ich wizerunek, czy jednak nie.

Katarzyna, księżna Cambridge

© The Royal Family / Ferrari Press / East News, © King Charles III / British Broadcasting Corporation

Księżna Cambridge w filmie Król Karol III zagrała żona Toma Hardy'ego Charlotte Riley. Film opowiada o możliwym rozwoju wydarzeń w przyszłości – w przypadku objęcia tronu brytyjskiego przez księcia Karola.

David Bowie

© LFI / Photoshot / Reporter / East News, © Stardust / Salon Pictures

Popularne wiadomości teraz

Oliwia Bieniuk odsłoniła za dużo: 19-latka pokazała się w odważnej sukni (FOTO)

Janusz Józefowicz potwierdza krążące plotki

Znaki zodiaku, które mają poważne problemy z alkoholem

Gdzie na wakacje: jaki odpoczynek jest idealny dla Twojego znaku zodiaku

Film biograficzny „Stardust” został wyemitowany w 2020 roku. Role Davida zagrał utalentowany Johnny Flynn – mówimy brawo jego grze aktorskiej.

Elton John

© Associated Press / East News, © Rocketman / Paramount Pictures

Musical „Rocketman” opowiada o wszystkich etapach życia legendarnego brytyjskiego muzyka od czasów, gdy nazywał się jeszcze Reginald Dwight. Rola Eltona Johna na ekranie została ucieleśniona przez młodego aktora Tarona Egertona.

Madonna

© East News, © Madonna and the Breakfast Club / Capella Film

Nawet reżyser filmu był pod wrażeniem podobieństwa tej aktorki do Madonny. Jamie Old, która dostała główną rolę w “Madonna + The Breakfast Club”, opowiedziała, jak ją zdobyła. Pracowała w tym czasie w kawiarni, a reżyser, którego dziewczyna początkowo uważała za zwykłego klienta, zapytał, czy wie, że jest zaskakująco podobna do słynnej piosenkarki.

Britney Spears

© Sean Roberts / Everett Collection / East News, © Britney Ever After / Asylum Entertainment

Aktorka Natasha Bassett miała tydzień na przygotowanie się do udziału w filmie „Britney Ever After”. Cały czas czytała książki o Britney, a podczas prób oglądała wywiady i filmy dokumentalne o księżniczce popu.

Mötley Crüe

© Associated Press / East News, © The Dirt / Netflix

Scenariusz filmu „The Dirt” powstał na podstawie książki o tym samym tytule – biografii Mötley Crüe, napisanej przez Neila Straussa. Jednego z muzyków, perkusistę Tommy Lee, zagrał raper Colson Baker, lepiej znany pod pseudonimem Machine Gun Kelly. A role gitarzysty Micka Marsa otrzymał Iwan Rheon.

Jean Seberg

© Wheel Productions / Collection Christophel / East News, © Seberg / Automatik Entertainment

Role Jean Seberg na ekranie zagrała utalentowana Kristen Stewart. Dramat „Seberg” opowiada o życiu aktorki, kiedy ta aktywnie uczestniczyła w walce o prawa człowieka i była zamieszana w kilka głośnych skandali.

Astrid Lindgren

© Unknown author / Astrids bilder / Wikimedia Commons, © Unga Astrid / Nordisk Film Production

Film „ Młodość Astrid” opowiada o szwedzkiej pisarce, autorce ulubionych książek o Małym Chłopcu i Carlsonie oraz dziewczynie Pippi Pończoszance, oraz jej trudnej drodze do sukcesu. Zagrała ją Alba August.

Shirley Jackson

© Associated Press / East News, © Shirley / Los Angeles Media Fund

Pisarkę Shirley Jackson, której sławę przyniosła powieść „Nawiedzony dom na wzgórzu”, zagrała aktorka Elisabeth Moss. Pomimo istnienia prototypu głównej bohaterki, błędem byłoby nazywanie tego filmu biograficznym: filmowcy podkreślają, że w fabule jest dużo fikcji.

Maria Skłodowska-Curie

© akg-images / East News, © Radioactive / StudioCanal

Role genialnej odkrywczyni otrzymała Rosamund Pike. Film „Maria Skłodowska-Curie” opowiada nie tylko o zawodowym, lecz także osobistym życiu Marii: życiu w Paryżu, spotkaniu z Piotrem Curie i narodzinach dzieci.

Nikola Tesla

© Napoleon Sarony / Postcard / Wikimedia Commons, © Tesla / Millennium Media

Film o wynalazcy ma krótka i wyraźna nazwę – "Tesla" - i obejmuje okres życia naukowca, kiedy ten pracował dla Thomasa Edisona. Rolę głównego bohatera zagrał Ethan Hawke, a rolę Edisona – Kyle McLachlan, znany z roli Dale'a Coopera w serialu „Twin Peaks”.

Czy obejrzałeś już któryś z tych filmów? Czy uważasz, że aktora udało ujawnić charaktery tych słynnych osobowosci?

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie