W świecie online, gdzie pełno jest idealnych fotek świetnie ubranych dziewczyn, które mają szczupłe figury, idealną cerę, zdrowe włosy, a tłem do ich ujęć są plaże Dominikany czy urokliwe Santorini nie jest trudno się po prostu załamać i spojrzeć bardzo krytycznie na swoje życie pełne nieidelnych kadrów. Widać to po statystykach zdrowia psychiczengo nastolatków w Polsce, które nie radzą sobie z presją bycia "lepszą wersją siebie". O zgrozo, według WHO Polki są najbardziej niezadowolone ze swego wyglądu w Europie

Nic więc dziwnego, że coraz więcej infuencerów na Instagramie decyduje się pokazywać swoje ciało bez upiększaczy zgodnie z ruchem bodypositive. I tak coraz częściej widzimy, że instagramerki nie ukrywają rozstępów, fałdek, nieogolonych nóg czy nieumalowanej twarzy, bo to po prostu normalne. Żadnej z nas natura nie stworzyła gładkiej i perfekcyjnej w każdym calu, abstrahując od tego, że przecież kanony piękna wciąż się zmieniają, gusta są różne, a i wcale nie musimy chcieć być powszechnie uznawane za piękne.

Farna opublikowała wyjątkowe nagranie. To głos wszystkich kobiet z „nieidealnym” ciałem

I kiedy wydawało się, że ten temat jest raczej wspierany przez kobiety, bo przecież ma to nam pomóc ogólnie czuć się lepiej i pomyśleć sobie "O, nie tylko ja tak mam", znalazła się instagramerka, która postanowiła nazwać ruch wspierający kobiety - "modą na brzydotę" i opisać swoje rozważania na Instagramie.

Natomiast obserwuję obecnie modę na brzydotę.(...) Po co na siłę robić z siebie „taką zwyczajną”, zamiast „wyjątkową i niepowtarzalną”? Po co być „zmęczoną” i w tym taką „prawdziwą” jak można koncentrować się na swojej sile ? Po co eksponować swoje wady (...)Nie rozumiem tego... ale rozumieć nie muszę. Tylko potem widzę wycieczkę zgarbionych nastolatek, chowających się na zdjęciach za swoimi włosami czy rękoma... bo bycie pięknym i wyjątkowym nie jest w modzie - brzmią słowa Agnieszki Kaczorowskiej.

Popularne wiadomości teraz

Iga Krefft w szczerym wyznaniu o depresji i załamaniu psychicznym

Anna Maruszeczko straciła cały dobytek swojego życia

Izabella Scorupco pozuje w bikini na wakacjach. Co ona robi, że tak pięknie wygląda?

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Wystarczyło to jedno zdjęcie, by dziewczyna musiała uciekać z kraju. Co poszło nie tak?

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź innych internautek. Wiele z nich poczuło się bardzo urażonych, bo stwierdziło, że to one należą do ów "brzydoty", inne zaczęły wytykać Agnieszce, że właśnie przez takie słowa, nastolatki popadają w depresję. Post celebrytki skomentowały między innymi Karolina Korwin-Piotrowska czy Maffashion, a także wiele lekarek, które na co dzień spotykają się z osobami, których kult piękna zdecydowanie zaszkodził.

Lata pracy edukatorow. Psychologów. Aktywistów. Z czasem i mediów. Lata pracy nad ludźmi wciskanymi w straszny schemat. Znane kobiety i mężczyźni pokazują nam, ze nie sa idealni. Ze życie i czas odciskają na nich piętno. Ze nie ma ludzi doskonałych. Ze żaden retusz nie przykryje bólu. Ze ważne sa emocje. A opakowanie...no cóż, jest dodatkiem. I teraz to. Celebrytka -zasięgi prawie 400 tysięcy, „ekspertka” śniadaniowek- opowiada krzywdzące kocopaly o „modzie na brzydotę”, o ruchu body positive. Ze to brzydkie. Ze ze „wspólnego błotka”. Zmęczone. Nieładne. Niezadbane. I celebryci jeszcze się dziwią temu, ze wzbudzają pusty śmiech? Agresje? Przecież to jest zadufanie w sobie na poziomie niemal choroby. To jest szkodliwe - skomentowała sprawę Korwin-Piotrowska.

Co na to Agnieszka Kaczorowska? Tancerka uważa, że została źle zrozumiana i wydała na swoim Instagramie oświadczenie.

Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony czytając mój poprzedni post, to szczerze przepraszam. Nie taka była intencja i nie odnosił się do nikogo bezpośrednio. Natomiast jak każdy, mam prawo mieć swoją opinię i pogląd na dany temat. Niektórzy rozumieją i się zgadzają, inni nie rozumieją, jeszcze inni się nie zgadzają. I Ok. Tu stawiam kropkę.

Być może faktycznie celebrytka nie chciała nikogo urazić, ale naprawdę wyszło słabo. A Wy, jak myślicie? 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia