Dorota Wellman to jedna z najbardziej lubianych i cenionych dziennikarek i prezenterek. Fani uwielbiają ją za dystans do siebie i szacunek dla innych. Ostatnio dziennikarka udzieliła szczerego wywiadu, gdzie powiedziała, co myśli na temat penopauzy. 

Dorota Wellman
Dorota Wellman

Dla mnie to naturalny czas, proces starzenia organizmu, z którym należy się pogodzić - oczywiście pamiętając o tym, że są metody, które pomagają pozbyć się uciążliwych objawów. Menopauza to nie był też dla mnie etap, którego się obawiałam czy wstydziłam. Nie uważam, że jest to koniec mojego życia i koniec mojej kobiecości. Dlatego po prostu spokojnie czekałam, aż przyjdzie… No i przyszła" - Dorota Wellman udzieliła wywiadu serwisowi kobieta-zdrowie.pl.

Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka

Dziennikarka uważa, że najważniejsze jest samoakceptacja:

Popularne wiadomości teraz

Monika Miller pochwaliła się partnerem z Holandii. Co za przystojniak!

Agnieszka Włodarczyk wzięła ślub przed samym porodem? W sieci opublikowała zmysłowe zdjęcie

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Top 10 makijaży dla kobiet dojrzałych, które robią wrażenie. Klasa sama w sobie

Bez względu na natężenie symptomów uważam, że bardzo duży wpływ na to, jak je znosimy i czy akceptujemy ten etap, ma to, czy myślimy o menopauzie jak o katastrofie. Według mnie wystarczy akceptować to, że menopauza to naturalny czas, który musi nastąpić, i nie warto z tym walczyć. Dlatego właśnie ja z tym nie walczę - mam zmarszczki i przyznaję się do wieku - nie będę udawać 20-latki, mając 60 lat, nie będę zniekształcać sobie twarzy, która później wygląda jak maska, i nie będę uczestniczyć w pędzie za młodością, bo uważam, że choćbym nie wiem co robiła - ona przeminie.

Wellman powiedziała kilka słów na temat kobiecości:

(...) Według mnie w kontekście kobiecości istotne jest także to, czy myślimy o sobie jako o nikomu niepotrzebnej staruszce, czy jesteśmy osobami aktywnymi zawodowo i życiowo. Czy cieszymy się i interesujemy ludźmi i światem. Myślę, że to wszystko razem wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli nie znajdziemy innego sensu w naszym życiu i będziemy myśleć tylko o menopauzie i o tym, że coś się zmieniło w naszym ciele, że tu powstał dodatkowy wałeczek, a tam kolejna zmarszczka, to naprawdę będzie źle. Szkoda na to życia - stwierdziła.

Kamila Kamińska i Michał Meyer zostali rodzicami

Dorota Wellman
Dorota Wellman

Kobiecość według mnie nie wiąże się tylko z okresem, owulacją i z możliwością posiadania potomka, dlatego po menopauzie czuję się kobieco. Jest mi ze sobą dobrze. Wiadomo - zrzuciłabym parę kilo, ale wiem, że nie jest to łatwe ze względu na zaburzenia hormonalne, które mam od wielu lat".

Pod koniec gwiazda wyznała, że po menopauzie jej życie całkiem się nie zmieniło:

To, że jestem już po menopauzie, nic dla mnie nie znaczy, ja po prostu idę do przodu i mam kolejny czas w swoim życiu - czas aktywności, zajmowania się rzeczami dla mnie ważnymi, czas dobrego kontaktu z moimi bliskimi.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia