Anna ma niezwykłą i ciekawą biografię - z urodzenia jest Niemką, urodziła się w Uzbekistanie, a sławę odnalazła w Polsce.

Jak wyglądały siostry Kardashian przed operacją plastyczną

 
Ojciec został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa i zastrzelony, gdy dziewczynka miała rok. Dwa lata później jej młodszy brat zmarł, zanim skończyłby dwa lata.
 
Anna i jej matka często zmieniały miejsce zamieszkania, aż ostatecznie osiedliły się w Polsce. Pomimo tego, że Hermann z powodzeniem ukończyła Wydział Geologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, preferowała śpiew. Jednak jej wzrost - 184 centymetry - nie pozwolił jej na przesłuchanie i dostanie roli: mówią, że każdy tenor w pobliżu będzie wyglądał krótko. Piosenkarka otrzymała swoje pierwsze uznanie na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie otrzymała II nagrodę.
 
Wraz ze swoim przyszłym mężem, inżynierem Zbigniewem Tucholskim, Anna spotkała się na wrocławskiej plaży, gdzie młody człowiek był w podróży służbowej. Zbigniew powinien był już jechać do domu, ale upalny dzień dawał się we znaki - mężczyzna poszedł popływać na miejską plażę; tylko rzeczy stanęły na przeszkodzie.
 
Sam Tucholski wybrał swój los wśród wielu dziewcząt na plaży. Wydawałoby się to rzeczą powszechną: poprosił o opiekę nad walizkami, ale odegrało to ogromną rolę w ich późniejszym życiu.
 
Kochankowie długo korespondowali, dzwonili i spotykali się, chociaż mieszkali w różnych miastach. On był w stolicy Polski, Warszawie, ona była we Wrocławiu z mamą i babcią.
 
Zbigniew przez długi czas nie znał rodziny swojej ukochanej i nawet nie wiedział o jej uzależnieniu od śpiewu. Jak przyznaje sam Tucholski, myśl, że Anna zostanie geologiem, była w nim mocno zakorzeniona. Ale odkąd Anna śpiewała w jego obecności po raz pierwszy, Zbigniew zaczął jej towarzyszyć w trasie koncertowej, wspierać i pomagać. W swoich wywiadach Zbigniew mówi, że nie rozumiał w ogóle nic z muzyki, ale śpiew Herman obudził w nim pewną zmysłowość:

„... Ale przecież każdy człowiek ma, jak w odbiorniku, swoją własną wrażliwość. Kiedy usłyszałem jej piosenki, melodie i słowa w niesamowity sposób połączyły się z niezwykłym głosem. Z jakiegoś powodu uważałem, że o taki głos należy zadbać i ponosić za to dużą odpowiedzialność.”

Bliźniaczki wydały 250 000 dolarów na wspólną operację plastyczną

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Włodarczyk wzięła ślub przed samym porodem? W sieci opublikowała zmysłowe zdjęcie

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerki

Znak zodiaku może dużo powiedzieć o Twoim partnerze

Tucholski i Herman żyli w nieoficjalnym małżeństwie przez 12 lat, aż tragiczne wydarzenie wszystko zmieniło. Mimo dużej popularności Anna niewiele zarabiała, razem ze Zbigniewem stłoczyli się w jednopokojowym mieszkaniu. Anna przez całe życie miała obsesję na punkcie marzenia o własnym domu, więc podpisała trzyletni kontrakt z włoską wytwórnią płytową, choć często przyznawała, że ​​czuła się jak wyciśnięta cytryna z tej współpracy.

Rok później piosenkarka miała poważny wypadek, który wywrócił jej życie do góry nogami. Herman doznała złożonych złamań, urazów narządów wewnętrznych i pozostawała w śpiączce przez 12 dni. Jak powiedziała sama Anna:

„W życiu niestety wszystko odbywa się bez prób”
.

Lekarze postawili rozczarowujące diagnozy, ale potem wszystko się udało. Anna przez sześć miesięcy leżała nieruchomo w gipsie, przez cały czas obok niej był Zbigniew, uczył ją też znowu chodzić, mówić, starał się pomóc ukochanemu przywrócić pamięć, w tym jej piosenki.

Być może ten straszny wypadek samochodowy był impulsem dla Zbigniewa i Anny: postanowiwszy nie odkładać tego na później, wiosną 1972 roku w końcu pobrali się, a dwa lata później Anna dowiedziała się, że jest w ciąży. Pomimo tego, że lekarze odradzali jej poród (Anna miała wtedy już 39 lat, a skutki wypadku dały o sobie znać), kobieta urodziła zdrowe dziecko.

Sekrety Anny German

Krążyły pogłoski, że Anna skrywała jedną tajemnicę na wszelkie możliwe sposoby: podobno w Polsce była wspierana przez zamożnego Austriaka, który kupił jej mieszkanie w Warszawie. „Życzący” z przekonaniem powiedzieli o tym mężowi, ale ani razu nie zwątpił w swoją żonę.

"Nie byliśmy nawet źli, to takie zabawne i głupie!" - tak o tych plotkach pisała sama Anna German.

Annie German przypisuje się romans z Lwem Leszczenką, z którym zaśpiewali w duecie i nagrali razem teledysk. Nikt nawet nie pomyślał o nieznanym polskim inżynierze - wiele zrobił dla swojej żony, ale na zawsze pozostał w jej cieniu.

Więcej ciekawych artykułów nakolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia