Od dawna wiadomo, że książę Karol jest pasjonatem ekologicznego ogrodnictwa i rolnictwa.

Nikt nie może uwierzyć, że te 10-miesięczne dzieci są siostrami. I własnie dlatego

Jego gospodarstwa w Highgrove i Cornwell od dawna przeszły na rolnictwo ekologiczne. Teraz książę Karol jest zaangażowany w przekazanie do rolnictwa ekologicznego posiadłości Sandrigham, która należy do królowej Elżbiety.

„Od wczesnych lat 80., kiedy po raz pierwszy przejąłem zarządzanie własną ziemią w Highgrove, chciałem mieć inne podejście do rolnictwa niż tradycyjny system rolnictwa przemysłowego” – powiedział magazynowi książę Karol. „Jego katastrofalny wpływ na żyzność gleby, bioróżnorodność oraz zdrowie zwierząt i ludzi staje się coraz bardziej widoczny”.

Do magazynu książę Karol został sfotografowany w pracy. Własnoręcznie naprawia żywopłoty, ubrany w zabłoconą odzież, rękawice robocze, czapkę.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Włodarczyk pokazuje swój pobyt w szpitalu. Polskie porodówki nie zachęcają do rodzenia

Natalia Kukulska w gniewie: piosenkarka niezadowolona nową płytą Anny Jantar

Top 10 makijaży dla kobiet dojrzałych, które robią wrażenie. Klasa sama w sobie

Znak zodiaku może dużo powiedzieć o Twoim partnerze

„Zawsze wydawało mi się logiczne, aby przyjąć system rolniczy, który współdziała z naturą, zamiast działać przeciwko niej, przywracając w ten sposób utraconą płodność i zdolność gleby do wiązania węgla, na której polegamy, aby istnieć na tej planecie” – powiedział książe Charles.

60-letnia babcia zmieniła się nie do poznania. Niesamowita transformacja kobiety

Z wywiadu okazało się, że książę Karol był zaangażowany w przeniesienie posiadłości Sandringham na rolnictwo ekologiczne trzy lata temu. Do tego czasu tylko 10% prac w gospodarstwie wykonywało metody ekologiczne.

„Globalnie staje się dla mnie jasne, że sama przyszłość ludzkości może w dużej mierze zależeć od ogólnego przejścia w kierunku bardziej zrównoważonych praktyk rolniczych opartych na tak zwanych regeneracyjnych zasadach agroekologicznych. Obejmuje to innowacyjne praktyki rolno-leśne, które wdrażamy w Sandringham ”- dodał książę Walii.

Książę Karol od dziesięcioleci jest ekologiem. Niedawno zatwierdził nową kartę środowiskową o nazwie Terra Carta. Jego celem jest motywowanie dużego biznesu do włączania inicjatyw środowiskowych w rozwój swoich branż.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia