Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii

Jak wygląda teraz chłopiec, który urodził się 7 lat temu i zasłynął z niezwykłego wyglądu

Nawet w młodości „Żelazna Dama” nie była kotkiem. Margaret była wychowywana w surowości, poza tym dziewczyna uczyła się z całych sił i uzyskała zwiększone stypendium w Oksfordzie.

Hedy Lamarr, aktorka i wynalazczyni

Popularne wiadomości teraz

Izabella Scorupco pozuje w bikini na wakacjach. Co ona robi, że tak pięknie wygląda?

Monika Miller pochwaliła się partnerem z Holandii. Co za przystojniak!

Agnieszka Włodarczyk wzięła ślub przed samym porodem? W sieci opublikowała zmysłowe zdjęcie

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerki

Diabelnie piękna Hedy żyła życiem, które wystarczyłoby na kilka filmów. Dziewczyna najpierw zasłynęła w Austrii jako aktorka, a następnie podbiła amerykańskie studia filmowe, jednocześnie zajmując się działalnością naukową.

Lamarr wynalazła system zdalnego sterowania torpedami, a także opatentował metodę szyfrowanej transmisji danych (obecnie używanej w Wi-Fi). Hedy Lamarr wyszła za mąż 6 razy, urodziła 3 dzieci i zmarła w wieku 86 lat.

Hillary Clinton, wybitna polityk

Biografia pani Clinton jest nienaganna: w szkole była ulubienicą nauczycieli, grała w koszykówkę i marzyła o zostaniu astronautą. Hillary poznała swojego przyszłego męża na uniwersytecie.

Asmahan, aktorka, piosenkarka i szpieg

Asmahan jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych arabskich śpiewaków XX wieku. Według niektórych doniesień w czasie II wojny światowej kobieta szpiegowała na rzecz Wielkiej Brytanii. Tajemnicza śmierć Asmakana w wypadku samochodowym tylko podsycała plotki i wciąż prześladuje dziennikarzy.

Barbara Bush, żona 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych i dobroczyńca

Barbara poznała swojego przyszłego męża w wieku 16 lat, a rok później poszedł na wojnę. Podczas służby pilot George W. Bush nazwał wszystkie swoje samoloty na cześć swojej przyszłej żony: „Barbara I”, „Barbara II” itd.

Nie ma rąk ani nóg, ale doskonale kręci filmy, robi zdjęcia, szyje, a nawet jeździ samochodem

Corinne Michelle West, artystka i poetka

Corinne malowała obrazy w duchu abstrakcyjnego ekspresjonizmu, ale wystawiała je pod męskim imieniem. W latach trzydziestych uprzedzenia do kobiet w sztuce były zbyt duże - nikt nie traktował ładnej dziewczyny poważnie.

Wallis Simpson, księżna Windsoru

Córka zamożnych rodziców, Amerykanka Wallis, prowadziła jak na tamte czasy dość swobodny tryb życia: dwukrotnie opuściła mężów. Jednak cały świat o niej wie, ponieważ Wallis miał romans z Edwardem VIII, spadkobiercą brytyjskiej korony. Z miłości do odważnej kobiety Edward zrzekł się tronu.

Nellie Bly, dziennikarka i pisarka

Nelly jest pionierem dziennikarstwa śledczego i temu poszukiwaczowi przygód zawdzięczamy dzisiejsze sensacyjne artykuły. Pewnego dnia Nelly udawała, że ​​jest chora psychicznie i trafiła do szpitala dla obłąkanych, aby ujawnić znęcanie się lekarzy nad pacjentami. Nieco później dziewczyna rzuciła wyzwanie Julesowi Verne'owi i wyruszyła w podróż dookoła świata, aby opłynąć Ziemię w mniej niż 80 dni (i zakończyła się w 72 dni).

Gabrielle „Coco” Chanel, projektantka mody

Gabrielle wcześnie została sierotą: jej matka zmarła, gdy dziewczynka miała 11 lat. Tak więc przyszła trendsetterka przetrwała najlepiej, jak potrafiła: śpiewała i tańczyła w kabarecie, pracowała jako sprzedawca w sklepie z odzieżą damską, a potem otworzyła z przyjaciółką butik z kapeluszami.

Justin Johnston, aktorka i patolog

W młodości Justin występowała na Broadwayu, ale po ślubie opuściła scenę. Kiedy jej mąż bardzo zachorował, Justine postanowiła poczytać coś o medycynie. W rezultacie była aktorka zaangażowała się i napisała kilka naukowych prac medycznych, pracowała jako patolog i ulepszyła system do diagnozowania kiły.

Fawzia Fuad, królowa Iranu

Fawzia urodziła się w rodzinie sułtana Egiptu, a później poślubiła księcia koronnego Iranu z powodów politycznych. A przed ślubem widzieli się tylko raz. Jednak po urodzeniu córki dziewczyna rzuciła bezprecedensową sztuczkę dla wschodniej królowej: zostawiła swojego małżonka i poślubiła innego.

Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii

Pomimo pojawienia się dobrej dziewczyny, Elizabeth od dzieciństwa miała nieugięty charakter. W wieku 14 lat dziewczyna zobaczyła księcia Filipa i zdecydowała, że ​​wyjdzie za niego za mąż. I tak się stało: para jest razem szczęśliwa od 72 lat.

Margaret, hrabina Snowdon

Margaret, młodsza siostra Elżbiety, była nazywana „zbuntowaną księżniczką” z powodu nietypowego zachowania angielskich monarchów. Kobieta z łatwością zmieniała mężów i wysokich rangą fanów, odwiedzała nocne kluby.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia