Aktorka urodziła się w 1963 roku w mieście Kilis w Turcji. W zwykłej rodzinie. Od dzieciństwa ludzie wokół zauważyli przyjemny wygląd dziewczyny, a kiedy zdecydowała się zostać modelką, jej rodzice wspierali ją w tym.

Jak opiekowali się małym dzieckiem, które urodziło się o wadze 268 gramów

Już w wieku 18 lat wygrała konkurs piękności i otrzymała tytuł „Miss Turcji”, a następnie trafiła do konkursu „Miss Świata”. Pomimo tego, że zajęła drugie miejsce, wciąż była zauważana przez agencje modelek i zaczęła otrzymywać wiele ciekawych ofert.

W 1983 roku Aidan po raz pierwszy pojawiła się na ekranach w roli tytułowej. Był to miniserial „Little Boss” (Küçük Ağa). W tym samym roku dziewczyna poślubia tureckiego piłkarza Ayhana Akbina.

Popularne wiadomości teraz

Zdjęcia par gwiazd na początku ich związku i dziś

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

W którym miesiącu urodziła się twoja żona, tak będzie z nią życie

"Buziaki": Izabella Krzan pokazała namiętny pocałunek ze swoim ukochanym

Naprawdę Shener stała się sławna po premierze serialu telewizyjnego „Kinglet - śpiewający ptak”, w którym zagrała żywiołową dziewczynę imieniem Feride.

Jakie znaki zodiaku będą w stanie poprawić swoją sytuację finansową w drugiej dekadzie maja 2021 roku

Pod koniec lat osiemdziesiątych Aidan została matką, urodziła dziewczynę, która odziedziczyła wygląd swojej matki. Kiedy Edge dorósła, została architektem.

W 1991 roku widzowie zobaczyli Shener w melodramacie „Dwie twarze Stambułu” (Fatih-Harbiye). W tym samym okresie nastąpiły zmiany w jej życiu rodzinnym, rozwiodła się z mężem, który był o nią bardzo zazdrosny, aktorka nigdy więcej nie wyszła za mąż.

W 2003 roku Aidan zagrała w miniserialu Branded Roses (Mühürlü güller). Rok później przeniosła się do Tatarstanu, gdzie została przyjęta na prawdziwą królową. Zaczęła być zapraszana na różne imprezy i przyjęcia.

Chociaż Aydan Shener nie miała już tak sensacyjnych projektów jak „Kinglet - śpiewający ptak”, w Turcji jest bardzo popularną aktorką. Jedną z jej ostatnich prac jest cykl „Deniz w moim sercu” (Kalbimdeki Deniz).

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia